Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cenny komplet punktów Krispolu

I liga M: Cenny komplet punktów Krispolu

Krispol Września pozostaje w walce o awans do play-off. Podopieczni trenera Kardasa po raz drugi z rzędu dopisali do swojego konta komplet punktów. AZS AGH Kraków walczył o doprowadzenie do tie-breaka, ale po ciekawej końcówce czwartego seta lepsi okazali się gospodarze. Statuetkę MVP odebrał Mateusz Linda.

Po kontrataku Mateusza Łysikowskiego wrześnianie prowadzili 3:1 na początku spotkania. Błąd Kopija i krakowski blok wyrównały wynik (3:3). W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami (8:8). Z czasem goście zaczęli popełniać błędy, po nieudanym ataku Kajetana Tokajuka o czas poprosił trener AGH (14:11).

W kolejnych akcjach dzięki celnym atakom Karola Borkowskiego AGH załapało kontakt punktowy (14:13). Atak gospodarzy opierał się na Mateuszu Lindzie (17:14). Chociaż krakowianie starali się walczyć, nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów. Po kolejnym kontrataku Lindy było już 20:17 dla Krispolu, jeszcze raz interweniował szkoleniowiec gości. Błąd Adama Świdronia dał kolejne piłki setowe wrześnianom. Drugą z nich wykorzystał Piotr Lipiński.

Od początku drugiego seta pewnie punktowali gospodarze, po asie Konrada Jankowskiego szybko czas wykorzystał trener Kubacki (5:2). Mimo starań Borkowskiego i Dulskiego dystans utrzymywał się (9:6). Gdy kontrataki wykorzystali Adrian Kopij i Mateusz Linda o jeszcze jedną przerwę poprosił szkoleniowiec AGH (13:10). W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek w polu zagrywki. Z czasem skutecznie atakował Kopij (18:15). Błąd gospodarz i blok na Łysikowskim skłoniły trenera Kardasa do wzięcia czasu. Po przerwie asy dołożył Borkowski i jeszcze raz interweniował Marian Kardas (18:19). Dopiero blok na Dulskim przerwał serię. Końcówkę lepiej rozegrali krakowianie. Gospodarze obronili pierwszą piłkę setową, w kolejnej akcji Łukasz Rymarski zepsuł zagrywkę, kończąc seta.

Chociaż otwarcie trzeciego seta było ciekawe, ale szybko do głosu doszli gospodarze, którzy przy zagrywkach Łysikowskiego odskoczyli na 9:6. Dopiero po czasie dla trenera Kubackiego goście przerwali passę rywali. Z czasem w szeregach krakowian pojawiało się coraz więcej błędów, po pomyłce Dulskiego jeszcze raz interweniował szkoleniowiec gości (13:8). Po przerwie Dawid Dulski zaatakował już skutecznie. Na siatce wciąż górowali gospodarze, po zagraniu przez środek Jankowskiego było już 16:10. Krakowianie nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali. Kolejną serię gospodarze zaliczyli przy zagrywkach Łukasza Rymarskiego (21:14). W końcówce krakowianie skuteczne ataki przeplatali z błędami w polu zagrywki (23:18). Atak Łysikowskiego dał serię piłek setowych Krispolowi, a kontratak Lindy dal ostatni punkt.

Po ataku Dulskiego AGH prowadziło 2:0, a gdy goście dołożyli blok było już 4:1. Sygnał do walki gospodarzom dał Linda. Wciąż jednak to rywale pozostawali na prowadzeniu. Gdy krakowianie odskoczyli na 14:10 o czas poprosił trener Kardas. Kolejne akcje kończyły się w pierwszym uderzeniu, a zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Gdy krakowianie dołożyli skuteczny blok, a Adam Miniak punktową zagrywkę, jeszcze jedną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Krispolu (13:18). Po przerwie skutecznie zaatakował Jankowski. Gdy długą akcje błędem skończył Linda, było już 20:14 dla AGH. W kolejnych atakujący Krispolu już się nie mylił, za to pomyłki Borkowskiego i Dulskiego sprawiły, że dystans szybko stopniał (18:20). Serię przy zagrywkach Jankowskiego przerwał dopiero błędem sam środkowy. W kolejnych akcjach wrześnianie poczuli swoją szansę, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Kubacki (21:22). Zagranie Rymarskiego doprowadziło do remisu (22:22). Do przejścia doprowadził dopiero atakiem Dulski. Po zagraniu Kopija Krispol miał piłkę meczową, ale nie wykorzystał jej. Atak Lindy i nieudane zagranie Dulskiego dały ostatnie punkty wrześnianom.

MVP: Mateusz Linda

Krispol Września – AZS AGH Kraków 3:1
(25:21, 23:25, 25:18, 26:24)

Krispol: Kopij (12), Łysikowski (!3), Lipiński (2), Jankowski (10), Rymarski (8), Linda (25), Zieliński (libero) oraz Brzóstowicz i Cieślik (1)
AGH: Piwowarczyk (4), Borkowski (20), Krawiecki, Miniak (6), Dulski (20), Tokajuk Czyrek (libero) oraz Kraut (1), Janusz (2), Fenoszyn, Grzymała, Świdroń (7) i Kozłowski (2)