Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Białymstoku na korzyść BAS-u

I liga K: Zacięty mecz w Białymstoku na korzyść BAS-u

Libero Aleksandrów Łódzki po raz kolejny rozegrało pięciosetowy mecz i przegrało. Tym razem podopieczne trenera Macieja Tietiańca musiały uznać wyższość BAS-u Białystok i uległy tej ekipie 2:3, po trzech partiach prowadziły 2:1. Zarówno BAS, jak i Libero zagrają w fazie play-out.

W pierwszym secie meczu do stanu po 8 obie drużyny grały punkt za punkt. Aleksandrowianki miały problemy z przyjęcie, przy serii zagrywek Marii Woźniak drużyna z Podlasia prowadziła 14:8. Stroną dyktującą warunki gry były miejscowe siatkarki, ich rywalki miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Pojedyncze ataki Julii Gliwy czy Oliwii Laszczyk na niewiele się zdały. Paulina Niedźwiecka punktowała w ataku, Barbara Sokolińska dołożyła punkty bezpośrednio z zagrywki, było 24:15. Atak Moniki Gorzkiej zakończył rywalizację w tym secie.

W drugiej odsłonie meczu gra falowała. Przez dłuższy czas na prowadzeniu były podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka, po raz kolejny dała o sobie znać Paulina Niedźwiecka, po jej atakach BAS miał cztery punkty więcej niż Libero (9:5). Do stanu 13:8 trwała przewaga i dominacja białostoczanek, po czym stanęły one w miejscu. Do głosu doszły aleksandrowianki, przy serii zagrywek Magdaleny Woźniczki doszło do remisu po 13. Zespół Libero poszedł za ciosem, lepiej zagrał na siatce, grę napędziła Oliwa Laszczyk. Po ataku Klaudii Gajewskiej było 21:19 dla przyjezdnych, w końcówce miejscowe siatkarki popełniły błędy własne i przegrały tę odsłonę  w stosunku 23:25.

Podopieczne trenera Macieja Tietiańca poszły za ciosem, ciężar gry na siebie wzięła Oliwia Laszczyk. Po asie serwisowym Magdaleny Wojtkiewicz było 8:5 dla zespołu Libero. Odpowiedziała Barbara Sokolińska, po zagrywkach tej zawodniczki oraz punktowych blokach jej koleżanek był remis po 8. Do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt. Na boisku panowała zacięta gra, mecz obfitował  w długie wymiany. Więcej do powiedzenia miał ostatnia drużyna tabeli, lepiej zagrała w obronie, punktowała Klaudia Gajewska. Nie do zatrzymania z lewego skrzydła była Oliwia Laszczyk, było 18:15 dla Libero. Nieskończone ataki z pierwszego uderzenia, czytelna gra BAS-u sprawiły, że przegrały one tę część rywalizacji. Blok na Monice Gorzkiej dał zwycięstwo w tym secie siatkarkom Libero.

Przez dłuższy czas w czwartej partii obie drużyny grały ponownie punkt za punkt. Białostoczanki za sprawą Moniki Gorzkiej odpowiedziały swoim rywalkom, zawodniczka ta punktowała w ataku oraz w polu zagrywki było 15:13 dla BAS-u. Cenne punkty zdobyła też Julia Iber, siatkarka ta zanotowała punktową serię w polu zagrywki. Tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu z Podlasia 19:15. Zespół gości popełnił błędy własne, przegrywał 18:23. Julia Gliwa razem z Oliwią Laszczyk napędziły grę swojej ekipy, Libero zbliżyło się do swoich rywalek na dwa punkty, przegrywało 22:24. Pościg okazał się być mocno spóźniony, atak Julii Iber sprawił, że o końcowym zwycięstwie musiał decydować set prawdy.

W nim gra toczyła się punkt za punkt do stanu 4:4. Następnie dwupunktową przewagę uzyskały zawodniczki Libero, punktowała Oliwa Laszczyk, w bloku punkt zdobyła Julia Gliwa, było 6:4 dla aleksandrowianek. Odpowiedź miejscowych siatkarek była natychmiastowa cenne punkty zdobyła Paulina Niedźwiecka, a przy zmianie stron prowadził BAS 8:6. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Barbara Sokolińska, przy jej serii zagrywek było 14:8. Aleksandrowianki próbowały  pojedynczymi akcjami odwrócić losy tego seta. próby te okazały się być mocno spóźnione. Atak Natalii Gronostaskiej zamknął ten mecz.

MVP: Lizawieta Mańczak

BAS Białystok – Libero Aleksandrów Łódzki 3:2
(25:16, 23:25, 19:25, 25:22, 15:10)

BAS: Woźniak (6), Rafalska, Mańczak (7), Osadchuk (8), Sokolińska (14), Niedźwiedzka (16), Michalewicz (libero) oraz Gronostajska (11), Iber (6), Pisarczyk, Gorzka (10) i Lichodziejewska (libero)
Libero: Kołodziejczyk (6), Laszczyk (30), Wojtkiewicz (12), Gliwa (10), Gajewska (6), Woźniczka Magdalena (10), Smeja (libero) oraz Lipińska, Sobczak. Wasiak (1) i Ruśkiewicz (libero)