Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważne zwycięstwo Częstochowianki

I liga K: Ważne zwycięstwo Częstochowianki

Zespół spod Jasnej Góry pokonał Wieżycę Stężcya 3:0 i znalazł się na czwartym miejscu w tabeli. Przyjezdne nie miały wiele do powiedzenia w pierwszych dwóch setach. W trzecim prowadziły przez dłuższy czas, przegrały i wyjechały z Częstochowy bez żadnego punktu.

Spotkanie miało ważne znaczenie dla obu ekip, Wieżyca wciąż pozostaje w grze o pierwszą ósemkę, a Częstochowianka walczy o jak najlepsze rozstawienie przed meczami fazy play-off. Pierwsze dwa sety toczyły się pod wyraźne dyktando podopiecznych trenera Andrzeja Stelmacha, przyjezdne z Kaszub miały duże problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów własnych i wysoko je przegrały.

W trzecim secie stężyczanki poprawiły swoje przyjęcie, punktowały bezpośrednio z zagrywki i odskoczyły częstochowianom na cztery punkty (10:6). Grę przerwał trener Andrzej Stelmach, posunięcie to na niewiele się zdało. Zespół z Kaszub dyktował warunki gry, odrzucił swoje rywalki od siatki. Podopieczne trenera Dawida Michora lepiej zagrały w obronie oraz na siatce, prowadziły 15:8. Poirytowany słabą postawą swoich podopiecznych Andrzej Stelmach po raz drugi przerwał grę. Wszystko wskazywało na to, że mecz ulegnie przedłużeniu, młoda ekipa ze Stężycy utrzymała przewagę, prowadziła 18:12, 23:17. Sytuacja na boisku uległa zmianie, gdy w polu zagrywki w ekipie spod Jasnej Góry pojawiła się Matylda Grabowska. Zawodniczka ta popisała się trudnymi serwisami, przyjezdne stanęły w miejscu, straciły sześć punktów z rzędu, był remis po 23. Był to zwrotny moment tego seta, Julia Papszun zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, a mecz atakiem zamknęła Wiktoria Szumera.

MVP: Wiktoria Szumera

Częstochowianka Częstochowa – Wieżyca Stężyca 3:0
(25:13, 25:16, 26:24)

Częstochowianka: Grabowska (1), Wardęga (9), M. Budnik (4), Rybak (7), Daria Dąbrowska (6), Szumera (16), Dutkiewicz (libero) oraz Czerwińska (1), Chmielewska (1), Ja. Papszun (17) i Piekarz (libero)
Wieżyca: Rejment (8), Milkowska (1), Podlaska (6), Duszyńska (6), Bandurska (7), Chojnacka (2), Izabela Dąbrowska (libero) oraz Malinowska (1), Bujnarowska (1), Liedtke, Dumańska i Hewelt