Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice lepsze od beniaminka

I liga K: Uczennice lepsze od beniaminka

Znakomita postawa uczennic SMS PZPS Szczyrk w końcówkach setów toczących się wyrównanym rytmem, okazała się najistotniejsza dla odniesienia domowego zwycięstwa nad GKS-em Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca w kolejnej I-ligowej potyczce.

Mowa o setach numer 1 i 3, bo w nich nieznacznie bliżej wygranej za ich połową były przyjezdne. Prowadziły odpowiednio 21:18 i 21:19, ale we właściwych momentach siatkarki SMS PZPS podkręcały tempo – nie popełniały błędów, a dodatkowo imponowały w bloku. Dość wspomnieć, że w całym meczu uzbierały w tym elemencie aż 16 „oczek” (m.in. po cztery Pola Janicka, Justyna Jankowska i Natalia Kecher).

Losów partii układającej się po myśli ekipy GKS Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca nie udało się uczennicom odwrócić i rywalki wyrównały stan meczu na 1:1. Tu spora liczba 11 błędów własnych uniemożliwiła osiągnięcie SMS-owi korzystnego rezultatu. Z kolei odsłona czwarta to całkowita dominacja drużyny ze Szczyrku. Wynik 25:16 to prócz bloku następstwo wyraźnej przewagi, jaką miejscowe osiągnęły w skuteczności ataku.

Najlepiej punktującą z siatkarek SMS PZPS była Oliwia Pietrzak, która zdobyła dla swojej drużyny aż 24 pkt.

SMS PZPS Szczyrk – GKS Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca 3:1
(25:22, 19:25, 25:21, 25:16)

SMS: Pietrzak (24), Janicka (4), Łyduch (10), Musiał (6), Jankowska (14), Kecher (9), Kubas (libero) oraz Zagumny, Majos (1) i Staniszewska (4)
Wieżyca: Rejment (14), Milkowska (3), Podlaska (8), Duszyńska (4), Bandurska (14), Chojnacka (7), Izabela Dąbrowska (libero) oraz W. Kubryn (1), Malinowska (1),  Bujnarowska, Dumańska, Myszk i Hewelt