Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzysetowa wygrana SMS-u PZPS Szczyrk

I liga K: Trzysetowa wygrana SMS-u PZPS Szczyrk

fot. smspzps.pl

Trwa zwycięska passa siatkarek SMS-u PZPS Szczyrk w pierwszoligowych rozgrywkach. W środowe popołudnie nic do powiedzenia nie miały przyjezdne z Sosnowca. Gospodynie pokonały siatkarki Płomienia bez starty seta i dopisały do swojego konta kolejny komplet punktów.

Nie tylko elementy czysto siatkarskie – tu w szczególności atak oraz blok – okazały się kluczowe w konfrontacji, która przybrała na niemal całej rozciągłości charakteru jednostronnego. Stroną dominującą były podopieczne trenera Wiesława Popika, które z bardzo dobrym skutkiem wywiązywały się z realizacji nakreślonych założeń taktycznych. – Na pochwałę zasługuje wysoki poziom koncentracji, który dziewczyny potrafiły na dłuższą metę utrzymać – przyznał szkoleniowiec pierwszoligowca ze Szczyrku.Sety mecz otwierający i zamykający były bliźniacze. W obu przyjezdne trzymały dystans na wstępie, ale po przekroczeniu dwucyfrowej granicy punktów to zespół ze Szczyrku budował przewagę, odskakując na 16:11, a następnie 21:13. Gospodynie uniknęły tym samym jakichkolwiek nerwowych sytuacji w końcówkach odsłon. Wyjątkiem była natomiast partia druga, w której zawodniczki z Sosnowca miały sposobność, by uczennicom popsuć nastroje. Kiedy jednak przeciwniczki wypracowały sobie zaliczkę 21:19, otrzymały wyborną ripostę ze strony siatkarek SMS-u PZPS, triumfujących w prawie wszystkich akcjach do końca najbardziej zaciętego seta.

Z osiągnięć indywidualnych wspomnieć warto o 100-procentowej skuteczności w ataku środkowej Zuzanny Kulig. Odpowiednio 13, 12 i 11 punktów zapisały na koncie swojej drużyny skrzydłowe SMS-u – Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska i Martyna Borowczak. Cały zespół fetował z kolei  awans na 2. miejsce w tabeli  ligi, co stanowi o jednym z najlepszych dotychczasowych sezonów SMS-u na zapleczu siatkarskiej elity.

SMS PZPS Szczyrk – Asotra Płomień Sosnowiec 3:0
(25:18, 25:22, 25:15)

Składy zespołów:
SMS: Borowczak (11), Piasecka (13), Kulig (8), Stefanik (4), Czyrniańska (13), Walczak (4),  Łyduch (libero) oraz Szmajduch, Leoniak (4), Stambrowska, Hyży (1), Janicka i Dąbrowska (libero)
Płomień: Trojnar (7), Czerwińska (1), Kołodziej (1), Buczek, Patoń (5), Kawa (7), Colik (libero) oraz Grodzka (6), Bagrowska (12), Bodzęta, Woźniczka i Bartyzel (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved