Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Enei Energetyka Poznań

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Enei Energetyka Poznań

W meczu kończącym 23. kolejkę zmagań Enea Energetyk Poznań pewnie i wysoko pokonała akademiczki z Warszawy 3:0. Przyjezdne w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 15 punktów, były tłem dla miejscowej ekipy. Dzięki temu zwycięstwu poznanianki zniwelowały straty do zespołu z Częstochowy do jednego punktu. AZS pozostał na dwunastym miejscu w tabeli.

W pierwszej partii spotkania gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry. Po ataku Klaudii Laskowskiej było 9:5, a przy serii zagrywek Martyny Gorzkiewicz przewaga poznanianek wzrosła do dziesięciu punktów (16:6). Akademiczki były tłem dla swoich rywalek, miały duże problemy z przyjęciem, popełniły wiele prostych błędów. Pojedynczymi akcjami swoje koleżanki do skutecznej gry próbowała poderwać Joanna Waszyńska, nie przyniosło to żadnych efektów. Po dwóch asach serwisowych Martyny Szczepuły było 24:10, tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Wiktoria Niwald.

Otwarcie drugiego seta należało do miejscowej ekipy. Najpierw Weronika Fojucik, a następnie Anna Regulska popisały się trudnymi zagrywkami, zespół z Wielkopolski prowadził 10:1. Przewaga tak sprawiła, że podopieczne trenera Marcina Patyka rozluźniły się, po atakach Aleksandry Ryglewicz warszawianki przegrywały 8:14. Stroną dyktującą warunki gry były gospodynie, set niczym szczególnym nie różnił się od pierwszej partii. Przy stanie 18:12 w polu zagrywki zameldowała się Martyna Pisarska i pozostała w nim do stanu 24:12, warszawianki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. Agata Plaga atakiem zamknęła tę część rywalizacji.

W ostatnim secie tego jednostronnego meczu poznanianki po ataku Martyny Pisarskiej prowadziły 6:2. Warszawianki seriami traciły punkty, miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Trzy punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki przez Martynę Pisarską powiększyły dystans pomiędzy obiema drużynami do 11 oczek na korzyść Energetyka (16:5). Proste błędy w przyjęciu przełożyły się na skuteczność w ataku zespołu gości. Po ataku Dagmary Dąbrowskiej tablica wyników wskazała prowadzenie poznanianek  – 21:9. Niezawodna w ataku Agata Plaga zakończyła rywalizację w tym spotkaniu.

MVP: Agata Plaga

Enea Energetyk Poznań – AZS AWF Warszawa 3:0
(25:11, 25:13, 25:13)

Energetyk: Gorzkiewicz, Regulska (5), Plaga (18), K. Laskowska (4), Szczepuła (9), Fojucik (5), Rafałko (libero) oraz M. Pisarska (5), Niwald (4), W. Pisarska, Dagmara Dąbrowska (2) i Stryjak (libero)
AZS: Nowakowska, Cybulska (1), Kierlewicz (2), Latos (3), Jedut (4), Waszyńska (4), Kosobucka (libero) oraz Ryglewicz (4), Stafecka (1), Bąkiewicz (1) i  Rymko (libero)