Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Mogilnie, Energetyk bez punktu

I liga K: Niespodzianka w Mogilnie, Energetyk bez punktu

Zajmująca drugie miejsce drużyna Enei Energetyka Poznań przegrała mecz z niżej notowanym Sokołem Mogilno 1:3. Porażka ta kosztowała ekipę z Wielkopolski utratę drugiego miejsca na rzecz Płomienia Sosnowiec. Sokół po tym zwycięstwie znalazł się na ósmym miejscu.

W pierwszej partii meczu, warunki gry dyktowały podopieczne trenera Marcina Patyka. Po kiwce w wykonaniu Wiktorii Niwald prowadziły 9:6. Grę przerwał trener beniaminka. Stroną dyktującą warunki gry były poznanianki, przy serii zagrywek Julity Sobalskiej ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (12:6). Gospodynie nie potrafiły zniwelować strat, przez dłuższy czas były w odwrocie. Przy stanie 23:18 dla zespołu gości w polu zagrywki zameldowała się Paulina Stroiwąs. Dzięki niej doszło do remisu 23:23. Ostatnie dwa punkty przyjezdne zdobyły po błędach swoich rywalek.

W kolejnym secie tego meczu więcej do powiedzenia na boisku miały podopieczne trenera Michał Muszyńskiego. Po bloku Karoliny Stroiwąs mogilanki prowadziły 6:2. Drużyna z Wielkopolski szybko odpowiedziały swoim przeciwniczkom, doszło do remisu po 7. Przyjezdne prowadziły 14:11, wkrótce potem ich przewaga została zniwelowana. Ciężar gry na siebie w zespole z Mogilna wzięła Weronika Fojucik, na siatce czujnie zagrała Sandra Szczygioł, był kolejny remis (14:14). Żadnej z drużyn nie udało sie wypracować wyraźnej przewagi, wynik oscylował wokół remisu. Gospodynie w końcówce zbudowały sobie dwupunktową przewagę (20:18), punktowały w bloku. Jak się później okazało był to przełomowy moment tego seta. Punktowy blok Stroiwąs zakończył tę część meczu.

Otwarcie kolejnego seta należało do zespołu gości, po ataku Wiktorii Niwald było 5:1 dla poznanianek. Podopieczne trenera Marcina Patyka lepiej spisały się w ataku, ich przewaga wzrosła do sześciu punktów, nie do zatrzymania była wspomniana Niwald (12:6). Do stanu 10:15 na boisku warunki gry dyktowały siatkarki z Poznania, po czym seriami traciły punkty. Z dobrej strony pokazała się Sandra Szczygioł oraz Paulina Stroiwąs. Dzięki tym zawodniczkom doszło do remisu po 18. Końcówka seta należała do miejscowej drużyny, serią trudnych zagrywek popisała się Justyna Czupryniak, przyjezdne popełniły błędy w ataku i było 23:20. Skuteczny blok mogilanek sprawił, że były one o krok od zwycięstwa w całym spotkaniu.

Podbudowane zwycięstwem w dwóch poprzednich setach, miejscowe siatkarki poszły za ciosem i po tym jak została zablokowana Marta Pamuła prowadziły 10:6. Do remisu po 13 doprowadziła trudnymi zagrywkami Wiktoria Suchan. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, wynik był remisowy (14:14, 16:16, 18:18). Wiele ożywienia w poczynania poznanianek wniosła Agata Plaga, poznanianki prowadziły 20:18. Zespół z Mogilna nie dawał za wygraną. Odrobił straty i w końcówce wypracował sobie dwupunktową przewagę (24:22). Przyjezdne nie pozostały dłużne, miały jeden punkt więcej od swoich rywalek (25:24). Ostatnie trzy akcje tego spotkania należały do Sokoła, a mecz zakończyła atakiem Justyna Czupryniak.

MVP: Weronika Fojucik

Sokół Mogilno – Enea Energetyk Poznań 3:1
(23:25, 25:21, 25:22, 27:25)

Sokół: Przybyło, Stroiwąs, Kohut, Jóźwiak, Fojucik, Szczygioł, Marcyjanik (libero) oraz Czupryniak
Energetyk: Sobalska, Molenda Suchan, Urbanowicz, Pamuła, Niwald, Rafałko (libero) oraz Plaga