Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krośnianki zapewniły sobie grę w fazie play-off

I liga K: Krośnianki zapewniły sobie grę w fazie play-off

Karpaty Krosno wygrały z wyżej notowaną ekipą z Jarosławia 3:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka zapewniły sobie grę w fazie play-off, zajmą one ósmą lokatę po fazie zasadniczej. Z kolei zespół z Jarosławia przystąpi do gry z siódmego miejsca.

W pierwszym secie spotkania krośnianki na początku narzuciły swój styl gry i prowadziły 6:1. Jarosławianki miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, przez co przegrywały kilka chwil później 3:9. Miejscowa ekipa czytała grę swoich rywalek, lepiej zagrała na siatce i prowadziła 12:6. Rozgrywająca Amelia Bogdanowicz gubiła blok swoich rywalek, a jej koleżanki kończyły ataki ze skrzydeł (17:12). W zespole gości nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry, a proste błędy sprawiły, że jarosławianki były w odwrocie. Podopieczne Dominika Stanisławczyka kontrolowały boiskowe wydarzenia. W końcówce gospodynie punktowały w bloku i wygrały tę część zmagań w stosunku 25:19.

Role na boisku odwróciły się w drugim secie. Stroną dyktującą warunki gry były Biszkopty. Do stanu 6:6 trwała w miarę wyrównana gra, po czym przy serii zagrywek Weroniki Gierszewskiej gospodynie w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 7:12. Z kolei przy serii zagrywek Katarzyny Saj przewaga zespołu znad Sanu wzrosła do dziewięciu punktów (20:11). Gospodynie zerwały się do odrabiania strat, dobrze w polu zagrywki spisała się Patrycja Jakubowska, Karpaty przegrywały 20:24. Ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu gości, a atak ze środka Katarzyny Saj zamknął tego seta.

W trzeciej partii, do stanu 8:8, obie drużyny grały punkt za punkt, po czym krośnianki zdobyły punkty blokiem i prowadziły 10:8. Blok Mai Grodzkiej na Katarzynie Saj sprawił, że krośnianki powiększyły przewagę do trzech punktów (15:12). Gospodynie odrzuciły od siatki swoje rywalki, najpierw serią zagrywek popisała się wspomniana Sławińska, a następnie Patrycja Jakubowska i było  23:16. Miejscowa drużyna czytała grę swoich rywalek, a atak Izabeli Wisz zakończył grę w tym secie.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji Biszkopty musiały wygrać set numer cztery. Gospodynie odrzuciły od siatki swoje rywalki i prowadziły 4:1. Po błędzie Weroniki Krysztofiak ich przewaga wzrosła do czterech punktów (9:5), wtedy grę po raz drugi przerwał trener Piotr Pajda. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Marta Dąbrowska, a przy jej serii zagrywek jarosławianki straciły w jednym ustawieniu dziewięć punktów i przegrywały 6:17. Trener przyjezdnych rotował składem, ale posunięcia te nie pomogły jego podopiecznym. Tak wysoka przewaga sprawiła, że miejscowa drużyna poczuła się zbyt pewna siebie i seriami traciła punkty. Dzięki Weronice Krysztofiak jarosławianki zniwelowały straty do czterech punktów, (19:23). Zryw ten okazał się być mocno spóźniony, atak Natali Sławińskiej zakończył to spotkanie. Dzięki temu zwycięstwu krośnianki zapewniły sobie udział w fazie play-off.

MVP: Natalia Sławińska

Karpaty Krosno – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(25:19, 21:25, 25:18, 25:22)

Karpaty: Bogdanowicz (3), Wisz (19), Jakubowska (2), Sławińska (20), Gliniecka, Grodzka (8), Borek (libero) oraz Dąbrowska (13), Legień, Makarewicz (1) i Machowska (libero)
SAN-Pajda: Stepko (5), Marcyniuk (17), Krysztofiak (7), Saj (15), Papszun (4), Gierszewska (10), Murdza (libero) oraz Poreda (2), Szmajduch, Kawa, Magierowska, Bartyzel (libero)