Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk z przełamaniem w meczu z Nike Węgrów

I liga K: Energetyk z przełamaniem w meczu z Nike Węgrów

fot. lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Enea Energetyk Poznań wygrała 3:1 z Nike Węgrów i pozostała na drugim miejscu w ligowej tabeli. Poznanianki po wygranych dwóch setach mocno spuściły z tonu, przegrały trzecią partię. W czwartej były górą i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

W pierwszym secie meczu od samego początku swój styl gry narzuciły wiceliderki tabeli. Przyjezdne lepiej zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty, prowadziły 4:1. Po asie serwisowym Julity Sobalskiej było 11:6, o przerwę na żądanie poprosił trener Robert Kupisz. Wiele ożywienia w poczynania węgrowianek wniosła Matylda Grabowska, gubiła blok swoich rywalek i posyłała piłkę do środkowych, a te kończyły ataki. Po trzech asach serwisowych tej zawodniczki był remis 16:16. Na tym dobra postawa miejscowej ekipy zakończyła się. Przyjezdne wzmocniły swoją zagrywkę, punktowały w bloku, prowadziły po ataku Marty Pamuły 20:16. Seta dwoma asami serwisowymi zamknęła Katarzyna Urbanowicz.W drugiej odsłonie spotkania przewaga zespołu z Wielkopolski była jeszcze większa, po asie serwisowym Wiktorii Niwald było 6:1 dla poznanianek, a po punktowym bloku Marty Pamuły 11:4. Trener Nike rotował składem, brał przerwy na żądanie, zabiegi te na niewiele się zdały. W natarciu przez cały czas był Energetyk, podopieczne trenera Marcina Patyka bardzo dobrze zagrały w obronie, prowadziły 19:10. Wówczas zadowolone takim obrotem sprawy oddały pole gry swoim rywalkom, te wykorzystały przestój poznanianek. W polu zagrywki punktowała Dominika Surlit, prowadzenie Energetyka zmalało do trzech punktów (21:18). Ostatecznie to ekipa z Poznania wygrała tego seta, gospodynie popełniły błąd w polu zagrywki.

Chcąc myśleć o pozostaniu w grze węgrowianki musiały wygrać trzecią partię spotkania. Do stanu 7:7 obie drużyny grały punkt za punkt, następnie serią trudnych zagrywek popisała się Natalia Bielińska. Dzięki niej miejscowa drużyna prowadziła 10:7. Więcej do powiedzenia na boisku miały siatkarki z Mazowsza. ich mocnym atutem okazała się być zagrywka, po kolejnych dwóch asach serwisowych przewaga Nike wzrosła do czterech punktów (16:12). Przyjezdne miały problemy z przyjęciem. Po ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Jagody Michałek miejscowa drużyna prowadziła 20:15. W końcówce było 24:17, wówczas do odrabiania strat zerwał się zespół gości. Przy serii zagrywek Wiktorii Suchan przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt, przegrywały 23:24. Autowy atak Marty Pamuły zamknął tego seta.

W ostatniej odsłonie tego meczu do stanu po 6 trwała w miarę wyrównana gra. Następnie w polu zagrywki zameldowała się Julita Sobalska, poznanianki odskoczyły swoim rywalkom na pięć punktów (11:6). Gospodynie miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Węgrowianki jeszcze raz zerwały się do ataków, po tym jak z piłki przechodzącej punkt zdobyła Monika Karnicka, przewaga Energetyka zmalała do dwóch punktów (15:13). Na więcej nie było stać ekipy beniaminka. Kolejna seria Julity Sobalskiej sprawiła, że było 24:16 dla Energetyka. Atak Marty Pamuły zakończył ten mecz.

MVP: Katarzyna Urbanowicz

Nike Węgrów – Enea Energetyk Poznań 1:3
(17:25, 20:25, 25:23, 17:25)

Składy zespołów:
Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska, Trocińska, Waszyńska, Kucharska (libero) oraz Surlit, Grabowska, Godlewska, Bielińska, Dutkiewicz (libero)
Energetyk: Sobalska, Molenda, Suchan, Pamuła, Urbanowicz, Niwald, Rafałko (libero) oraz Plaga

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę