Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka zdobyła trzy punkty w meczu z outsiderem

I liga K: Częstochowianka zdobyła trzy punkty w meczu z outsiderem

W Częstochowie miejscowy zespół spotkał się z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego. Drużyna Libero VIP zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, więc zdecydowanym faworytem sobotniego meczu była Częstochowianka. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha nie zawiodły i mimo przejściowych problemów w trzecim secie wygrały za trzy punkty.

Początkowo gra była wyrównana, potem jednak drużyna gospodarzy zdołała odskoczyć przeciwniczkom na dwa punkty. Gdy częstochowianki powiększyły przewagę o kolejne dwa o czas poprosił trener zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego –  Maciej Tietianiec. To jednak nie wpłynęło na lepszą grę jego zawodniczek. Częstochowianki zaskakiwały rywalki przemyślanymi zagraniami i utrzymały prowadzenie do końca tej partii.

Drugi set również zaczął się od wyrównanej walki. Taka sytuacja trwała do stanu 5:5, potem drużyna z Częstochowy wyraźnie przyspieszyła. Zaczęła zdobywać punkty seriami, a na rezultat ich gry wpłynęła między innymi skuteczna zagrywka Marty Budnik. Dalsza część tego seta to zdecydowana dominacja gospodyń. Częstochowianki, które kontrolowały grę, wypracowały sobie dwunastopunktową przewagę. Taki wynik zagwarantował im zwycięstwo w tym secie.

Po zmianie stron na powadzeniu wciąż pozostawały gospodynie, które trzecią partię rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Przewaga Częstochowianki początkowo była niewielka, jednak wraz z upływem czasu gospodynie sukcesywnie ją powiększały. Libero Aleksandrów Łódzki zaczął stawiać silny opór. Przyjezdnym udało się odrobić starty i wyrównać, a potem dzięki kilku błędom przeciwniczek udało im się objąć niewielkie prowadzenie. Widząc rodzące się problemy trener Andrzej Stelmach poprosił o czas. Jego zawodniczkom nie udało się jednak odzyskać koncentracji i skuteczności. Set padł łupem drużyny gości.

Po przerwie zespół z Częstochowy wrócił na boisko bardzo zmobilizowany. Każda kolejna akcja skutkowała powiększeniem punktowej przewagi. Wysokie prowadzenie, które udało im się wypracować na początku seta przełożyło się na końcowy wynik seta i meczu.

MVP: Angela Mroczek

KS Sorella Częstochowianka – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:20, 25:13, 23:25, 25:14)

Częstochowianka: Czerwińska (11), M. Budnik (14), Mroczek (17), Stachowicz (3), J. Papszun (9), Szumera (23), Dutkiewicz (libero) oraz Grabowska, Wardęga (2),  Chmielewska (1) i Piekarz (libero)
Libero: Kołodziejczyk (5), Laszczyk (16), Wojtkiewicz (8), Gliwa (11), Mastalska (4), Gajewska (6), Smeja (libero) oraz Ruśkiewicz, Lipinska i Sobczak (4)