Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal.do ME U-19 K: Pewny triumf Polek

Kwal.do ME U-19 K: Pewny triumf Polek

fot. FIVB

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 w Tiranie rozpoczęła turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. W swoim pierwszym meczu podopieczne Wiesława Popika mierzyły się z Austrią i nie miały zbytnich problemów ze zwycięstwem. Polki triumfowały pewnie 3:0, choć w drugiej odsłonie długo musiały gonić wynik. Udało im się to, końcówkę przechyliły na swoją korzyść, w trzeciej części meczu poszły za ciosem, nie oddając inicjatywy Austriaczkom. 

Polki spotkanie rozpoczęły od mocnego uderzenia (5:1) i wcale nie zamierzały zwalniać tempa, wszystko za sprawą dobrych serwisów Karoliny Staniszewskiej (8:1). Austriaczki nie potrafiły zrobić przejścia (1:10), potem co prawda przez chwilę trwała walka punkt za punkt, ale to oznaczało, że cały czas sporą zaliczkę miały biało-czerwone, skuteczna była Olga Musiał (12:5). Szybko wszystko zmierzało do szybkiego zakończenia seta (20:9), tak też się stało, biało-czerwone triumfowały 25:11 po bloku Natalii Bandurskiej.Tym razem to siatkarki z Austrii lepiej zaczęły, dobrze radziła sobie Lia Berger (5:3), ale Polki doprowadziły do remisu nadal skutecznie spisywała się Berger, dołączyła do niej Julia Trunner (9:6), potem w polu serwisowym nie zawodziła Larisa Micić (13:8). Reprezentacja Austrii cały czas miała kilkupunktowe prowadzenie (16:11). Tuż przed kluczową fazą seta siatkarki Wiesława Popika wzięły się do odrabiania strat i po kontrze Staniszewskiej traciły tylko dwa oczka (17:19). Blok dał remis po 20, a przy zagrywkach Staniszewskiej Austria nie potrafiła wyprowadzić swojej skutecznej akcji i błąd Marie-Kristin Bruckner zakończył tę partię na korzyść biało-czerwonych.

Kolejna również rozpoczęła się po myśli Polek (3:0), po kontrze Barbary Latoś było aż 5:0. Dzięki Bruckner rywalki na chwilę się zbliżyły (5:7), ale swoje robiła Magda Stambrowska (12:7), dołączyła do niej także Latos i to jej drużyna brylowała (18:12). Polski zespół swobodnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i pewnie zmierzał do pewnego zwycięstwa (22:17) i po akcji Julii Lenik to szybkie spotkanie zostało zakończone.

Austria – Polska 0:3
(11:25, 21:25, 17:25)

Składy zespołów:
Austria: Holzinger (1), Bergr (6), Spiegel (1), Trunner (11), Micić (4), Hohenauer (10), Garibović (libero) oraz Hinteregger, Brandhoffer, Mogg (1), Bruckner (1) i Deisl
Polska: Staniszewska (12), Janicka (1), Bandurska (7), Kecher (5), Moszyńska (2), Musiał (7), Kubas (libero) oraz Walczak (2), Stambrowska (4), Latos (7), Łyduch i Lenik (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju kwal. do ME U-20 siatkarek 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę