Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny zespół wycofuje się z ligi niemieckiej

Kolejny zespół wycofuje się z ligi niemieckiej

Pandemia koronawirusa ma bardzo istotny wpływ na sytuację finansową klubów.  W Niemczech już trzy kluby zrezygnowały z występów w 2. Bundeslidze i kolejny sezon spędzi w niższej lidze. Mowa tutaj o CV Mitteldeutschland. Przypomnijmy, że wcześniej z rozgrywek ekstraklasy wycofali się TV Rottenburg, Hypo Tirol Alpen Volleys i Heitec Volley Eltmann.

W tym trudnym kroku widzimy jednak również okazję, aby wykorzystać to jako bazę wyników dla młodzieży w Saksonii-Anhalt, aby szkolić młodych ludzi do sportu na najwyższym poziomie i oferować perspektywy rozwoju we własnych drużynach. Dobrowolne wycofanie się nie powinno wpłynąć na nasz cel, jakim jest tworzenie siatkówki na poziomie Bundesligi w regionie. Może to być skład  złożony z graczy z regionu, a przede wszystkim wielu  talentów z młodego zespołu CVM. Jesteśmy pewni, że pewnego dnia wrócimy do drugiej ligi, ale zajmie to trochę czasu. Na nowy sezon mamy w myślach zespół, który jest dobrą mieszanką doświadczonych graczy i młodych talentów. Utrzymamy również dobry standard 2. Bundesligi w organizacji meczów domowych i nadal liczymy na wsparcie fanów, oferując dobrą i rozrywkową siatkówkę Podejmiemy dalsze kroki w ciągu najbliższych kilku tygodni po dobrowolnym spadku w kierunku opracowania przyszłej struktury pierwszego i drugiego zespołu w obszarze siatkówki seniorskiej i młodzieżowej  – napisano na stronie klubu.W minionym sezonie w CV Mitteldeutschland występowało trzech Polaków, Jakub Madej, Kornel Kowalewski i Mateusz Łysikowski. W przeciągu ostatnich lat była to prawdziwa „polska” kolonia w Niemczech. Grali tam m. in.  Bartosz Sufa, Artur Augustyn, Janusz Górski, Łukasz Szablewski czy Jan Król.

źródło: chemie-volley.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę