Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny Serb opuścił PGE Skrę

Kolejny Serb opuścił PGE Skrę

fot. Paweł Piotrowski - plusliga.pl

Dusan Petković to kolejny Serb, który nie będzie reprezentował barw PGE Skry w przyszłym sezonie PlusLigi. Atakujący pożegnał się z bełchatowskim zespołem po dwóch sezonach spędzonych w klubie z Bełchatowa.

Serb dołączył do PGE Skry po znakomitym sezonie we włoskiej Serie A, gdzie był najlepiej punktującym zawodnikiem w całej lidze. Nic więc dziwnego, że włodarze bełchatowskiego klubu zwrócili na niego uwagę. – Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego klubu. To jest dla mnie wyzwanie i zrobię wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów w najbliższych rozgrywkach – mówił po podpisaniu kontraktu Dusan Petković.W pierwszym sezonie serbski atakujący dobrze uzupełniał się z Mariuszem Wlazłym i spełnił oczekiwania zarządu klubu, dlatego przedłużył swoją umowę. W kolejnym dzielił swoją pozycję z Bartoszem Filipiakiem, a w końcówce sezonu pokazał, że jest klasowym atakującym. Mimo dobrej postawy, Petković pożegnał się z PGE Skrą. – Moją ambicją po przyjściu do PGE Skry z Włoch oczywiście było mistrzostwo Polski. Dałem swoje sto procent dla drużyny, by to osiągnąć, ale niestety czasami to nie wystarczy. PGE Skra ma wspaniałych fanów i chciałbym im powiedzieć, żeby zawsze byli z klubem, także w tych słabszych momentach. Dziękuję za dobre chwile, bo takie spędziłem w Bełchatowie – mówi Petković.

– Mimo że Dusan długo wchodził w miniony sezon i sam nie był zadowolony ze swojej dyspozycji, bo to zawodnik bardzo ambitny, w drugiej jego części i w play-off pokazał, jakim jest wartościowym graczem. Przy kontuzji Bartosza Filipiaka wziął odpowiedzialność i ciężar gry w ataku na siebie, z tego się wywiązał. Bardzo dziękuję mu za dwa lata spędzone w PGE Skrze Bełchatów – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę