Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kolejni siatkarze zostają w AGH AZS Kraków

fot. KS Norwid Częstochowa

Coraz mniej niewiadomych jest w drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kubackiego. Kolejnych trzech siatkarzy wciąż będzie reprezentowało barwy AGH AZS-u Kraków. Są nimi Przemysław Stąsiek, Hubert Piwowarczyk oraz Piotr Fenoszyn.

Nowy tydzień zaczął się od kolejnych informacji z obozu AGH AZS-u Kraków. Klub z Małopolski poinformował o przedłużeniu współpracy z kolejnymi zawodnikami. W drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kubackiego wciąż występował będzie Przemysław Stąsiek. Grający na pozycji libero wychowanek Gryfa Brzesko spędzi już trzeci sezon w zespole z Krakowa. Wcześniej był zawodnikiem Skry Bełchatów, z którą sięgnął po mistrzostwo Polski w kategorii juniorów. W minionym sezonie na parkiecie pojawił się w 21 spotkaniach rundy zasadniczej.Barw ekipy z Małopolski wciąż będzie bronił także Piotr Fenoszyn. To niespełna 23-letni rozgrywający, który jest wychowankiem Wawelu Kraków. Następnie reprezentował także Hutnika Kraków oraz Kęczanina Kęty. W minionym sezonie pojawił się na parkietach I ligi w 24 spotkaniach, w których zgromadził na swoim koncie 17 punktów, w tym 7 w polu serwisowym i 6 w bloku.

W Krakowie zostanie także Hubert Piwowarczyk. To wciąż młody środkowy, który siatkarskie szlify zbierał w SMS-ie PZPS Spała. Ma za sobą także epizod w juniorskiej drużynie Chemika Bydgoszcz, a przed przenosinami do Krakowa trzy sezony spędził w drugoligowych Karpatach Krosno. W minionym sezonie nie był podstawowym środkowym AGH. Desygnowany do gry był w 15 meczach, w których wywalczył 29 oczek, w tym 7 w bloku. Jego skuteczność w ataku została oszacowana niemal na 60%.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: AGH Kraków - facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved