Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kolejne zmiany w klubach zaplecza PlusLigi

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Praktycznie codziennie pojawiają się nowe informacje dotyczące składów drużyn I ligi mężczyzn. Nowym zawodnikiem KPS-u Siedlce został Jacek Ziemnicki, z Lechią pożegnał się Kacper Stelmach, a w Krispolu zostaje Marcin Krawiecki.

Poszczególne kluby I ligi odkrywają kolejne karty na sezon 2020/2021. Wiadomo już, że w kolejnych rozgrywkach w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki nie zagra Kacper Stelmach. Ten 23-letni skrzydłowy w drużynie prowadzonej przez Bartłomieja Piekarczyka pojawił się w połowie minionego sezonu, kiedy to zdecydował się na powrót z Austrii do Polski. Jednak w barwach Lechii nie wystąpił w zbyt wielu meczach. Na parkiecie pojawił się w 6 pojedynkach, w których zgromadził na swoim koncie 35 punktów, w tym 3 w polu serwisowym i 4 w bloku.Powoli zaczynają napływać także wieści z APP Krispolu Września. Na rozegraniu w zespole prowadzonym przez Mariana Kardasa wciąż będzie występował Marcin Krawiecki. To niespełna 22-letni zawodnik, który w minionym sezonie o miano podstawowego rozgrywającego rywalizował z Janem Tomczakiem. Na parkiecie pojawił się w 24 spotkaniach, w których zapisał na swoim koncie 19 punktów, w tym aż 9 w bloku i 4 w polu serwisowym.

Z kolei na powrót do Polski zdecydował się Jacek Ziemnicki, który w przeszłości związany był z drużyną z Kielc, a ostatnio grał w Szwajcarii, reprezentując VBC Uni Bern. To 23-letni przyjmujący, który w nadchodzących rozgrywkach zagra w KPS-ie Siedlce. Nowy nabytek drużyny prowadzonej przez Mateusza Grabdę już nie może doczekać się powrotu na ligowe parkiety. – Niecierpliwie czekam na rozpoczęcie sezonu. Cieszę się, że będę miał możliwość reprezentowania barw KPS-u Siedlce. Mam nadzieję, że zarówno ja, jak i cała drużyna będziemy mieli okazję pokazać się kibicom z jak najlepszej strony – powiedział nowy przyjmujący siedleckiej drużyny.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved