Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska-Szczepaniak zostaje w ŁKS-ie Łódź na sezon 2022/2023

Klaudia Alagierska-Szczepaniak zostaje w ŁKS-ie Łódź na sezon 2022/2023

fot. Michał Szymański

W sezonie 2022/2023 klub ŁKS Commercecon Łódź będzie reprezentowała Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Zdobyła z łódzkim klubem cztery medale mistrzostw Polski. Od lat jest czołową polską środkową, która zapisuje się nie tylko na kartach historii siatkówki klubowej, ale i reprezentacyjnej. 

Siatkarka jest wychowanką Sparty Grodzisk Mazowiecki. W sezonie 2012/2013 występowała w zespole GLKS Nadarzyn, zaś kolejny rok spędziła w Sparcie Warszawa. Ze stolicy w 2014 roku przeniosła się do Legionowa, gdzie reprezentowała barwy Legionovii do 2018 roku. Do ŁKS-u Commercecon Łódź dołączyła po wicemistrzowskim sezonie.Z Łódzkimi Wiewiórami Klaudia Alagierska-Szczepaniak dotarła do finału Pucharu Polski i zadebiutowała w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Wisienką na torcie był oczywiście złoty medal mistrzostw Polski. W kolejnych trzech latach zdobyła z łódzkim klubem trzy brązowe medale mistrzostw Polski, regularnie występowała również w europejskich pucharach i była powoływana do reprezentacji kraju.

W sezonie 2021/2022 zagrała w 28 meczach TAURON Ligi, zdobywając dla ŁKS-u Commercecon 243 punkty, w tym 14 z zagrywki i 80 blokiem. Wśród najlepiej blokujących zajęła wysokie, 4. miejsce. Jej skuteczność w ataku na przestrzeni całego sezonu wyniosła 49,34%.

Teraz to właśnie Klaudia jest zawodniczką z najdłuższym stażem w ŁKS-ie Commercecon Łódź. Zdobyła jako Wiewióra cztery medale mistrzostw Polski. Jak smakuje ten ostatni – brązowy? – Wszystkie medale zdobyte z ŁKS-em dały mi wiele radości, były zwieńczeniem ciężkiego sezonu i pracy. W poprzednim sezonie wszyscy liczyli na więcej, ale myślę, że większość zespołów oddałaby wszystko, żeby właśnie mieć ten brąz. Wiem, że ten przyszły sezon będzie dla nas wyjątkowy i chciałbym bardzo powtórzyć sezon ze zdobyciem mistrza Polski.

Środkowa reprezentuje barwy ŁKS-u Commercecon od 2018 roku. Co sprawiło, że warto było zostać w klubie przez te lata? – Ten sezon będzie moim piątym i jestem szczęśliwa, że znalazłam swoje miejsce – klub, który sprawia, że mogę się rozwijać, dojrzewać i zapewnia granie na najwyższym poziomie od tylu lat. W klubie jedna jednostka pozostaje niezmienna, czyli kibice, którzy tworzą niesamowitą atmosferę na każdym meczu i razem ze wszystkimi sprawiają, że czuję się częścią tej rodziny.

Przed łodziankami kolejny intensywny sezon, rozrywki ligowe i Liga Mistrzyń. Zawodniczka dołączy do zespołu później z uwagi na obowiązki reprezentacyjne. Czy po lecie spędzonym z kadrą wejście w rytm będzie łatwiejsze? Jaki będzie zespół ŁKS-u w tym sezonie? – Jestem przyzwyczajona, że zaraz po sezonie kadrowym przyjeżdżam do klubu i wspólnie działamy nad jednym celem, więc taki rytm jest dla mnie ciężki, ale zupełnie normalny. Cieszę się, że trzon zespołu pozostał i razem z nowymi dziewczynami stworzymy kolektyw na miarę walki o najwyższe cele.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w TAURON Lidze

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę