Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska-Szczepaniak: Każda z nas jest pewna siebie

Klaudia Alagierska-Szczepaniak: Każda z nas jest pewna siebie

ŁKS Commercecon Łódź w meczu 7. kolejki TAURON Ligi pokonał Roleskiego Grupę Azoty Tarnów 3:1. Wprawdzie łodzianki miały problemy w pierwszej partii, jednak w kolejnych setach zaprezentowały się dużo lepiej. MVP spotkania została wybrana Klaudia Alagierska-Szczepaniak, środkowa Łódzkich Wiewiór. Co, jej zdaniem, było kluczowe w tym meczu? – Myślę, że to był blok i dołączyłyśmy do tego zagrywkę. Na szczęście przycisnęłyśmy, w drugim secie zaczęłyśmy grać swoją dobrą, ostrą zagrywkę i przez to dużo inaczej wyglądała ta gra. Dużo łatwiej nam się grało i cieszymy się ze zdobycia trzech punktów, bo na początku nie zapowiadało się na łatwy mecz – oceniła środkowa.

Myślę, że potrzebowałyśmy po Stuttgarcie meczu z łatwiejszym przeciwnikiem, takim jak Tarnów, żeby się odbudować – dodała Klaudia Alagierska-Szczepaniak, która w meczu z Roleskim zdobyła 18 punktów, w tym 9 blokiem. – Jesteśmy pewną drużyną. Myślę, że każda z nas jest pewna siebie, odważna. Mamy team spirit w tej drużynie i to widać, więc gramy naprawdę dobrze. Zdarzają się słabsze mecze, gdzie to nie wygląda tak, jakbyśmy tego chciały, ale pracujemy nad tymi naszymi słabymi stronami i wierzę, że z meczu na mecz będzie to wyglądało dużo lepiej.

Przed ŁKS-em Commercecon Łódź jeszcze trzy mecze w tym roku kalendarzowym. Ełkaesianki zagrają dwa mecze ligowe (16.12 z BKS-em Bostik Bielsko Biała i 30.12 z Moya Radomką Lotnisko Radom) oraz jeden w Lidze Mistrzyń (20.12 z Tenerife La Laguna). – Ciężkie mecze przed nami. Szkoda, że nie gramy u siebie, tylko na wyjeździe. Wiemy, że te punkty, które są w naszym zasięgu, trzeba zdobyć, żeby w tym roku mieć spokój – podkreśliła środkowa Łódzkich Wiewiór.

W meczu z Roleskim Grupą Azoty Tarnów w pełnym wymiarze czasu zagrała libero Kinga Drabek. Jak oceniła to spotkanie? – Nie był to łatwy mecz dla nas. Po przegranej ze Stuttgartem trzeba było wyciągnąć wnioski. Porozmawiałyśmy sobie między sobą i z trenerami. Wnioski zostały wyciągnięte, ale można powiedzieć, że wdrożyłyśmy je dopiero od drugiego seta. Trzeba się cieszyć z tego, że mamy trzy punkty. Dziękuję trenerowi, że daje mi szansę pograć – powiedziała zawodniczka.

Kinga Drabek podkreśliła, że ŁKS Commercecon Łódź ma wyrównany skład, a każda zawodniczka jest gotowa do gry. – Według mnie mamy wszystkie dziewczyny zdolne do grania, każda sobie poradzi bardzo dobrze na boisku. Mamy kim rotować. Będzie dużo grania i podróżowania, ale wszyscy o tym wiemy i jesteśmy na to przygotowani – zakończyła libero.

źródło: lkscommerceconlodz.pl