Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadra kadetów kontynuje przygotowania

Kadra kadetów kontynuje przygotowania

fot. eevza.org

Kadra juniorów młodszych kontynuuje od soboty przygotowania do mistrzostw Europy U18. Po kilku dniach przerwy podopieczni trenera Michała Bąkiewicza zameldowali się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. Obóz zakończy się 29 czerwca.

Przypomnijmy, że pierwsze zgrupowanie dla tych kadrowiczów zakończyło się 17 czerwca w Zakopanem. Trenowało tam 19 zawodników. Wszyscy zostali powołani na obóz do Spały plus środkowy Szymon Górowski, który swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Dunajcu Nowy Sącz.W Spale jesteśmy już po trzech jednostkach treningowych. Jedne zajęcia mieliśmy na piasku. Zawodnicy fajnie popracowali w nowych i trudnych dla siebie warunkach – powiedział Michał Bąkiewicz.

Mistrzostwa Europy U18 mężczyzn początkowo miały odbyć się we Włoszech i Grecji. Jednak obecne okoliczności związane z pandemią koronawirusa zmusiły Grecką Federację Piłki Siatkowej do wycofania się z turnieju, zarówno jako gospodarz, jak i uczestnik. Na ten moment w czempionacie zobaczymy Włochy (gospodarz), Turcję (BVA), Polskę (EEVZA), Czechy (MEVZA), Finlandię (NEVZA), Francję (WEVZA), Rosję, Belgię, Bułgarię, Niemcy, Słowację oraz Białoruś. Polacy wywalczyli awans zwyciężając w Mistrzostwach Europy Wschodniej. W finale rozegranym 24 listopada 2019 roku w Daugavpils pokonali Rosję 3:1.

W związku z obostrzeniami i lokalizacją czempionatu, zdecydowano o jego przeniesieniu na 4-13 września (data do potwierdzenia). Mecze zaplanowano w Marsicovetere i Lecce.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved