Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek: Turczynki, Włoszki i Rosjanki niepokonane, Polki czekają na wygraną

ME kadetek: Turczynki, Włoszki i Rosjanki niepokonane, Polki czekają na wygraną

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za nami drugi dzień zmagań w mistrzostwach Europy kadetek. Rywalizacja toczy się w dwóch grupach, w których w piątek rozegrano w sumie pięć spotkań. Drugie wygrane mecze zanotowały reprezentantki Turcji i Włoch, a także Rosji. Polskie kadetki po raz drugi schodziły z boiska bez zwycięstwa.

Grupa I:Drugą wygraną w turnieju odniosły kadetki z Turcji, które tym razem musiały stoczyć niełatwy bój z reprezentacją Słowenii. Ta walczyła podobnie, jak dzień wcześniej z Włoszkami, a nawet bardziej, udało się jej jednak ugrać tylko dwa sety. Sytuacja na boisku w największej mierze zależała od tureckiej zagrywki. Gdy ta była kierunkowa i silna, rywalki miały ogromne problemy. Gdy jednak serwis Turczynek szwankował od razu skrzydła rozwijały Słowenki, skutecznie i groźnie układając swoją grę na siatce. Odważnie też grając wtedy w polu serwisowym. W tie-breaku zespół z Turcji zupełnie odjechał przeciwniczkom, a dobre uderzenia zarówno za linią końcową, jak i na siatce pozwoliły mu zbudować dużą przewagę i wygrać mecz. Wśród Turczynek prym na boisku wiodły Melisa Bukmen i Ozlem Sahin, które zdobyły kolejno 18 i 14 punktów. Najwyższe ratio (10) zanotowała jednak Pelin Eroktay – zdobywczyni 11 punktów. Po słoweńskiej stronie 16 punktów zdobyła Selena Leban, a 15 Taja Gradisnik Klanjscek.

Turcja – Słowenia 3:2
(16:25, 25:21, 21:25, 25:15, 15:5)

Po raz kolejny cztery sety i wygraną zaliczyły Włoszki, które w piątek mierzyły się ze Słowacją. Ich rywalki najmocniej postawiły się w pierwszej odsłonie, w połowie której przejęły dowodzenie na boisku i mimo, że ekipa z Włoch zbliżyła się na 20:21, to jednak końcówka należała do kadetek ze Słowacji. Dwie kolejne partie to gra pod zupełną kontrolą Włoszek, które w pierwszych akcjach od razu zaznaczały swoją wyższość i utrzymywały następnie przewagę do samego końca. Słowaczki zerwały się jeszcze do walki na początku czwartego seta, ale im bliżej końca, tym radziły sobie coraz gorzej i w najważniejszym momencie oddały inicjatywę przeciwniczkom, które zamknęły cały mecz. Do zwycięstwa Włoszki poprowadziła dwójka Manuela Ribechi (20 punktów) oraz Julia Ituma (21 punktów).

Słowacja – Włochy 1:3
(25:22, 19:25, 19:25, 21:25)

Po pierwszym dniu porażki na koncie miały Czarnogóra i Bułgaria, które zmierzyły się ze sobą w piątek. Obie drużyny mocno walczyły o swoją pierwszą wygraną w mistrzostwach. Mecz zakończył się po pięciosetowej walce, w której lepsze okazały się reprezentantki Bułgarii. Mecz trwał ponad dwie godziny. Czarnogórskie siatkarki zdobywały wiele punktów zagrywką (16 asów serwisowych), a także atakiem. Rywalki dotrzymywały  im kroku w obu elementach, ale były odrobinę słabsze. Dużo lepiej radziły sobie natomiast w boku. W najważniejszym secie zagrywka zdecydowanie „leżała” ekipie z Bułgarii, co przy dwóch błędach więcej Czarnogóry pozwoliło jej wygrać całe spotkanie.

Czarnogóra – Bułgaria 2:3
(23:25, 25:16, 19:25, 25:15, 10:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I ME kadetek


Grupa II:

Jak na razie bez wygranej w turnieju pozostają reprezentantki Polski. W piątek podopieczne Andrzeja Pecia w trzech setach przegrały z Serbią. Rywalki spisywały się dużo lepiej w ataku. Zdobyły nim 36 punktów przy zaledwie 19 punktach Polek. Serbki miały również po swojej stronie blok. Biało-czerwonym nie pomogły nawet liczne błędy przeciwniczek w polu zagrywki. Same też pomyłkami oddały rywalkom wiele punktów. W polskim zespole starała się coś zrobić Julia Lenik (13 punktów), jednak pozostałe zawodniczki grały na dużo niższej skuteczności. Najmocniej we znaki dała się im Aleksandra Uzelać (22 punkty). Więcej o meczu można przeczytać TUTAJ

Polska – Serbia 0:3
(14:25, 21:25, 14:25)

W drugim meczu tej grupy Rosjanki jeszcze szybciej poradziły sobie z Białorusią. Sborna w każdym z trzech rozegranych setów brylowała na boisku i ani przez chwilę nie dała dojść do głosu przeciwniczkom. Rosyjskie kadetki rozbiły je zagrywką, zdobywając aż 15 punktów asami serwisowymi. Były też dużo skuteczniejsze w ataku i bloku. Najjaśniejszym punktem w rosyjskiej drużynie była Arina Fedorowcewa, która zdobyła 20 punktów. Swoją fenomenalną zagrywką grę rywalkom utrudniała też Wiktoria Kobzar.

Rosja – Białoruś 3:0
(25:11, 25:10, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabele mistrzostw Europy kadetek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved