Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek: Druga porażka Polek, Serbki za silne

ME kadetek: Druga porażka Polek, Serbki za silne

Drugą porażkę w mistrzostwach Europy zanotowały niestety polskie kadetki. W swoim pierwszym meczu uległy Rosjankom, urywając faworytkom tylko seta. W swoim drugim spotkaniu biało-czerwone musiały uznać wyższość kolejnych rywalek i tym razem dość gładko, bo 0:3 przegrały z reprezentacją Serbii.

Na początku spotkania Polki dotrzymywały kroku Serbkom, ale dosyć szybko rywalki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Początkowo odskoczyły na dwa oczka, a z każdą kolejną akcją ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza. Biało-czerwone miały problemy z przyjęciem, a to przekładało się też na ich niemoc na siatce. W ofensywie górowały rywalki, które większość okazji zamieniały na punkty. Ich liderką była Aleksandra Uzelac. Wykorzystywały także grę blokiem Ivy Sucurović i błędy przeciwniczek (19:11). W końcówce dyktowały warunki gry, osiągając w ataku 58% skuteczności, a pojedyncze udane zagrania Julii Lenik nie odmieniły losów premierowej odsłony. Ostatecznie padła ona łupem Serbek 25:14.

W pierwszej fazie drugiej partii ponownie zbudowały one sobie dwupunktową nadwyżkę, ale tym razem biało-czerwone starały się dotrzymać im kroku. Wprawdzie przegrywały już 8:11, ale chwilę później za sprawą Karoliny Staniszewskiej obie drużyny dzieliło tylko jedno oczko. Jednak w drugiej fazie seta ponownie dała o sobie znać ofensywna siła przeciwniczek (17:14). Podopieczne Andrzeja Pecia próbowały jeszcze zerwać się do walki, ale gra punkt za punkt na nic im się zdała. Z atakiem na poziomie poniżej 30% skuteczności nie miały większych szans. W końcówce przeciwniczki kontrolowały boiskowe wydarzenia, a tą część meczu ostatecznie wygrały 25:21.

W trzecim secie Serbki nie zamierzały zwalniać tempa. Już na jego początku za sprawą duetu Ksenija Tomić/Uzelac odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Polkom brakowało siatkarskich argumentów, by nawiązać wyrównaną walkę. Po kilku udanych zagrywkach Niny Mandović dystans dzielący obie ekipy wzrósł już do sześciu punktów, a pojedyncze wygrane piłki przez biało-czerwone nie pozwoliły im zbliżyć się do faworytek. Serbki dominowały na siatce, osiągając znaczącą przewagę w ataku. W końcówce dzieliły i rządziły na boisku, wygrywając pewnie trzecią odsłonę 25:14, a cały mecz 3:0.

Polska – Serbia 0:3
(14:25, 21:25, 14:25)

Polska: Lenik (13), Staniszewska (8), Zagumny, Łagida (5), Stambrowska (3), Wacławczyk, Łyduch (libero) oraz Brzoza, Kecher (1), Jancika i Majos
Serbia: Mandović (4), Sucurović (8), Kurtagić (6), Tomić (10), Ivanović (7), Uzelać (22), Pakić (libero) oraz Zubić i Lazović