Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME kadetek: Rosjanki ze złotym medalem, Polki szóste

ME kadetek: Rosjanki ze złotym medalem, Polki szóste

W finale mistrzostw Europy kadetek spotkały się dwie niepokonane dotychczas drużyny. Rosjanki w drodze do finału wygrały pięć spotkań, a Turczynki o jedno więcej, ponieważ ich grupa była liczniejsza o jedną reprezentację. Złote medale zasłużenie powędrowały do Rosji, która wygrała 3:1, a w dwóch setach finału zdeklasowały rywalki.

Rosję do złota poprowadziła Arina Fedorowcewa, zdobywczyni 26 punktów (3 asy serwisowe). Tylko w pierwszym secie Turczynki potrafiły zaskoczyć przeciwniczki i wygrały 25:20. Później do głosu doszły Rosjanki, które rozbiły rywalki w dwóch następnych setach do 16 i 12. W ostatnim secie znów walka momentami była wyrównana, ale ostatecznie triumfowały nasze grupowe przeciwniczki.

Podobny przebieg miał mecz o brązowy medal. Włoszki zaczęły mocno, pokonując w pierwszym secie Serbki, ale było to wszystko, na co było je stać tego wieczoru. Później do głosy doszły siatkarki z Bałkanów i trzy kolejne partie padły ich łupem. Włoszkom nie pomogła dobra postawa Julii Itumy. Serbki stanowiły większy monolit jako drużyna i zasłużenie wygrały.

W spotkaniu o piąte miejsce Rumunki wzięły rewanż na Polkach za mecz grupowy, pokonując nasze siatkarki w tie-breaku. Tym samym wracamy do domu z dość mizernym dorobkiem dwóch zwycięstw. Reprezentacja kadetek pokonała na tych mistrzostwach właśnie Rumunię w grupie oraz Słowację w play-off o miejsca 5-8.

Wspomniana Słowacja zakończyła turniej na ósmym miejscu. W meczu o siódmą lokatę nie sprostała Słowenii. Jedynie w trzecim secie Słowaczki nawiązały walkę z rywalkami. W pozostałych partiach nie miały zbyt wiele do powiedzenia i musiały się zadowolić ostatnim miejscem, o które zespoły walczyły w play-off. Niżej zostały sklasyfikowane już po fazie grupowej – Białoruś, Bułgaria i Czarnogóra.