Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kacper Ołeniak: II liga to dobre miejsce dla młodych zawodników

Kacper Ołeniak: II liga to dobre miejsce dla młodych zawodników

fot. Gwardia Wrocław

– Okres gry w siatkówce młodzieżowej wspominam bardzo dobrze. Granie przez te 6 lat dawało mi dużo zabawy, możliwości i nowych znajomych. Gra na mistrzostwach Polski jako mały chłopak w wieku 13 lat dawała mi tyle samo emocji co gra na mistrzostwach w wieku 19 lat. Rozgrywki młodzieżowe to czas który na pewno zostanie mi w pamięci na bardzo długo powiedział w wywiadzie dla mediów Gwardii Wrocław Kacper Ołeniak, który obecnie reprezentuje barwy drugoligowej Gwardii Wilczyce.

Jakie różnice widzisz między siatkówką młodzieżową, a już tą „seniorską”?Kacper Ołeniak: – Siatkówka młodzieżowa różni się od seniorskiej ze względu na zarobki zawodników, na podejście do gry, na organizację treningów i meczów. Sam dzień siatkarza nie różni się zbyt mocno, codziennie jest trening, a raz lub dwa razy w tygodniu mecz. Na pewno w siatkówce seniorskiej jest dużo wyższy poziom, zawodnicy są dużo mocniej ograni i doświadczeni. W młodym wieku gra daje mnóstwo zabawy i szanse na spełnienie większych lub mniejszych marzeń. W seniorce natomiast jest to już pewnego rodzaju praca. Oczywiście i tu i tu zawodnicy chcą osiągnąć jak najwięcej, ale wydaje mi się, że jednak młodzieżowa siatkówka jest tym etapem gdzie bez presji można się świetnie bawić.

Jak gra ci się w II lidze?

W drugiej lidze gra mi się świetnie. Jestem najmłodszy w zespole co daje mi okazję rozegrania się z zawodnikami którzy kiedyś byli kluczowymi zawodnikami w PlusLidze. Wybrałem grę w drugiej lidze, ponieważ daje możliwość dziennego studiowania i gry na dobrym poziomie. Na pewno to dobre miejsce dla młodych zawodników aby oswoić się z wyższym poziomem oraz przygotować do gry w wyższych ligach.

Jakie cele sobie stawiasz na przyszłość?

Wydaje mi się, że nie mam z góry określonych celów. Na razie chciałbym się skupić na doskonaleniu umiejętności pod względem siatkarskim i skończyć studia. W siatkówce młodzieżowej udało mi się sporo osiągnąć dlatego na razie nie skupiam się na medalach i osiągnięciach. Na pewno jeśli pogodzę grę z nauką to spróbuje gry w wyższych ligach, ale na to jeszcze mam czas.

Masz jakieś rady dla młodych siatkarzy, którzy kończą grę w zespołach młodzieżowych?

– Doradzić za dużo nie mogę, bo to mój pierwszy sezon w seniorce. Wydaje mi się, że każdy z zawodników który kończy przygodę z siatkówką młodzieżową i myśli o dalszym graniu powinien zastanowić się, czy chce grać dla zabawy czy dla zarobku, czy chce studiować czy woli się poświęcić siatkówce w 100%, czy woli grać w niższej lidze czy być zmiennikiem w wyższej. Każdy ma trochę inne podejście do siatkówki więc nie istnieje złota rada. Aczkolwiek na pewno jeśli komuś gra sprawia przyjemność to polecam mu nie rezygnować z siatkówki po młodzieżówce.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę