Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Szczurowska chce się odbudować w Kaliszu

Julia Szczurowska chce się odbudować w Kaliszu

fot. Łukasz Krzywański

Kolejną z zawodniczek, które na pewno będzie można oglądać w Hali Arena w koszulce MKS-u jest 18-letnia atakująca, Julia Szczurowska. Pomimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie z Francji i  Ligi Mistrzyń. Zawodniczka zapisała się też w historii żeńskiej ligi jako najmłodsza MVP spotkania w historii. 

Podczas meczu Ligi Mistrzyń z Maritzą Płowdiw doznała kontuzji, po czym w styczniu tego roku rozwiązała kontrakt z francuskim klubem. Po operacji łąkotki Julia Szczurowska trenowała z kaliskim zespołem. Dziś zdecydowała się kontynuować karierę w Energa MKS-ie w przyszłym sezonie.Julia w sezonie 2017/18 zadebiutowała w ekstraklasie w drużynie Impela Wrocław jako 16-latka. W tym samym sezonie, w spotkaniu z BKS-em Bielsko Biała została wybrana MVP spotkania. Dobre występy przyniosły zainteresowanie drużyn zagranicznych, co ostatecznie przyniosło transfer utalentowanej atakującej do RC Cannes. We Francji spędziła 1.5 roku zdobywając mistrzostwo kraju i występując w Lidze Mistrzyń. W drużynie mistrza Francji rywalizowała na swojej pozycji z Adelą Helić, podstawową atakującą MKS-u w poprzednim sezonie.

Na parkietach polskiej ligi Julia Szczurowska rozegrała jeden pełny sezon, rozgrywając 15 spotkań, w których zdobyła 202 punkty, z czego 23 blokiem i 13 zagrywką. Jej najlepszy wynik w pojedynczym spotkaniu to 27 punktów przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pomimo posiadanego już doświadczenia z zagranicy i Ligi Mistrzyń ciągle kwalifikuje się do gry w rozgrywkach juniorskich. W zapowiedzianym na 1-5 lipca turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek mającym odbyć się w Kaliszu atakująca wzmocni Energa MKS SMS w walce o medale.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w Tauron Lidze

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved