Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joshua Tuaniga: Musimy wyciągnąć wnioski

Joshua Tuaniga: Musimy wyciągnąć wnioski

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn źle rozpoczęli 2023 rok. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera ulegli ekipie LUK Lublin 1:3. Dla akademików z Kortowa to koniec zwycięskiej passy – ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 5 spotkań z rzędu. W ligowej tabeli olsztynianie pozostali na 8. miejscu.

Nie byliśmy w stanie utrzymać naszego poziomu gry z pierwszego seta. Zabrakło nam wszystkich elementów, co było bardzo widoczne. Musimy wyciągnąć wnioski i zacząć patrzeć w przyszłość – powiedział Joshua Tuaniga na antenie Radia UWM FM.Nie zagraliśmy, tak jak chcieliśmy, w żadnym z elementów – ani w przyjęciu, ani zagrywką czy atakiem – przyznał rozgrywający olsztynian. – Spodziewaliśmy się trudnego meczu, bo LUK Lublin to dobra drużyna. Wiedzieliśmy, że będą mocno zagrywać i to robili. Powrót po przerwie do gry nie może być żadną wymówką.

Patrząc w pomeczowe statystyki, gospodarze byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza byli skuteczniejsi w ataku (48% skuteczności przy 45% skuteczności olsztynian), dokładniej przyjmowali (50% pozytywnego przyjęcia przy 47% pozytywnego przyjęcia gości), zdobyli więcej punktów blokiem (12:9) oraz w polu serwisowym (4:3). Najwięcej punktów w ekipie LUK Lublin zdobył Nicolas Szerszeń (20 pkt.), a u olsztynian – Karol Butryn (15 „oczek”).

– Ciężko wskazać jeden decydujący momenty. W każdym z przegranych setów mieliśmy momenty przestoju w grze. Tkwiliśmy w jednych ustawieniach, nie mogliśmy skończyć piłki. Tak było chociażby w trzecim secie, gdy Szymon Romać był na zagrywce, bodajże od 17:17 nam odjechali. Podobnie było w czwartym secie, mieliśmy dwa, trzy punkty przewagi, LUK nas dogonił i końcówka była już punkt za punkt. Zadecydowały już później detale. Natomiast myślę, że ważny był ten przestój w połowie trzeciego seta i na pewno końcówka czwartego – ocenił Mateusz Nykiel, asystent trenera Webera po sobotnim meczu w Lublinie.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę