Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joker Świecie prawie skompletował skład

Joker Świecie prawie skompletował skład

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Beniaminek TAURON Ligi Joker Mekro Energoremont Świecie ma już 13 zawodniczek w składzie. Do zamknięcia składu zespołowi brakuje tylko środkowej, by zespół był kompletny. Pierwsze gry sparingowe działacze ze Świecia zaplanowali na początku września. 

Klub ze Świecia poinformował, że praktycznie ma zbudowany skład na nowy sezon. – Właściwie brakuje nam już tylko jednej środkowej. Jej transfer ogłosimy w najbliższych dniach – zapowiada Andrzej Nadolny, prezes klubu.Ze składu, który wygrał rozgrywki I ligi w zespole pozostały rozgrywająca Katarzyna Wenerska, przyjmujące Pola Nowacka i Adrianna Kukulska, atakująca Wiktoria Kowalska i środkowa Paulina Brzoska.

W drużynie zagra kilka nowych siatkarek. Wśród nich 19-letnia rozgrywająca Martyna Gorzkiewicz, siatkarka pochodzi z Przeworska. Występowała także w klubach z Rzeszowa i Jarosławia. Ostatnio była związana ze Stalą Mielec. Na pozycji atakującej będzie występowała Joanna Sikorska, która pochodzi z Włocławka. Przez osiem lat była zawodniczką Budowlanych Toruń. W 2014 roku przeniosła się na dwa sezony do PTPS Piła, jej kolejnym klubem była Wisła Warszawa. Potem grała w Jedynce Tarnów, a ostatni sezon spędziła w Energetyku Poznań. Sikorska ma 30 lat. Kolejna nowa twarz w Jokerze to środkowa Magdalena Jurczyk. Podobnie jak Sikorska ostatnio grała w Poznaniu, a wcześniej w Tarnowie i w Warszawie. 25-letnia Jurczyk pochodzi z Cergowej na Podkarpaciu. Nową libero będzie 24-letnia Agata Nowak. Przygodę z siatkówką zaczynała w Gdańsku. Potem była w zespole Młodej Ligi Atomu Trefla Sopot. Następnie na dwa sezony przeniosła się do Torunia. Ostatni sezon spędziła w Poznaniu. Na pozycji przyjmującej w Jokerze będzie występowała Oliwia Urban pozyskana z PTPS Piła. Ma 24 lata i w CV sezon gry w Budowlanych Łódź, z którymi wywalczyła wicemistrzostwo kraju i Superpuchar Polski. Kolejną nową przyjmującą jest 22-letnia Adrianna Muszyńska. Ona też przez sezon grała w Łodzi, ostatnio grała w klubie z Poznania. W Jokerze będzie występowała ze swoją siostrą bliźniaczką – Aleksandrą, która jest środkową. Ona także ostatnio grała w Energetyku. Ostatnią nową postacią w zespole jest Katarzyna Marcyniuk. Ta 25-letnia przyjmująca przez ostatnie 4 lata grała w Wiśle Warszawa. Przypomnijmy, że ekipę ze Świecia dalej prowadzić będzie Marcin Wójtowicz, któremu pomagać będą Miłosz Szwaba (drugi trener i statystyk) i Łukasz Karnowski (fizjoterapeuta).

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się w połowie lipca, choć zawodniczki już trenują indywidualnie według programu rozpisanego przez sztab szkoleniowy. W dniach 5-6 września planowany jest turniej towarzyski w Świeciu z udziałem Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, MKS Kalisz i PTPS Piła. Początek sezonu w weekend 18-20 wrzesień.

Zobacz również:
Karuzela transferwoa w TARUON Lidze

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved