Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jędrzej Brożyniak: Trenowanie w zespole, gdzie większość jest młodsza jest wymagającym zadaniem

Jędrzej Brożyniak: Trenowanie w zespole, gdzie większość jest młodsza jest wymagającym zadaniem

fot. fivb-org

Jędrzej Brożyniak, będący bardzo ważnym ogniwem drugoligowej drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zostaje na kolejny sezon. – Trenowanie w zespole, gdzie większość chłopaków jest młodsza ode mnie o ponad 10 lat jest wymagającym zadaniem, ale wydaję mi się, że wywiązuję się z powierzonego mi zadania. Ponadto staram się przedstawić chłopakom błędy, które sam popełniałem oraz realia seniorskiej siatkówki, które różnią się od tej młodzieżowej. Dodatkowo dalekosiężne plany klubu pozwalają mi mocno wierzyć w ten projekt – przyznał doświadczony rozgrywający.

Dla 31-letniego rozgrywającego będzie to drugi sezon w częstochowskim klubie. Przypomnijmy, że „Jenio” do AZS-u trafił przed kampanią 2019/2020, przychodząc z pierwszoligowego UKS-u Mickiewicz Kluczbork. Jędrzej Brożyniak przez całe premierowe w naszych barwach rozgrywki pełnił funkcję kapitana drużyny, a prowadzony przez niego na boisku zespół, uplasował się na piątej lokacie w trzeciej grupie, drugiej ligi.Czynników, które wpłynęły na moją decyzję jest wiele. Po roku współpracy z trenerem Wojciechem Pudo mogę śmiało stwierdzić, że patrzymy w jednym kierunku i często mamy podobne spojrzenie na boiskowe sytuacje, a gdy tylko nasze zdania się różnią, zawsze możemy porozmawiać i przedstawić swoje argumenty. Trenowanie w zespole, gdzie większość chłopaków jest młodsza ode mnie o ponad 10 lat jest wymagającym zadaniem, ale wydaję mi się, że wywiązuję się z powierzonego mi zadania. Ponadto staram się przedstawić chłopakom błędy, które sam popełniałem oraz realia seniorskiej siatkówki, które różnią się od tej młodzieżowej. Dodatkowo dalekosiężne plany klubu pozwalają mi mocno wierzyć w ten projekt i dołożyć od siebie choćby małą cegiełkę do rozwoju klubu – komentuje swoje pozostanie w drużynie AZS-u, Jędrzej Brożyniak.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jędrzej zostaje z nami. Swoją postawą w tym sezonie zarówno na treningach jak i meczach pokazał, że jest idealnym mentorem dla młodych zawodników. Swoim doświadczeniem wprowadzał spokój, a gdy trzeba było to w ostrzejszych słowach pobudzał młodszych kolegów do walki. Wierzę, że Jędrzej odegra istotną rolę w budowaniu naszego seniorskiego zespołu na kolejny sezon – powiedział Wojciech Pudo.

Nie jest tajemnicą, że rozgrywający siatkarską karierę łączy z pracą w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, co sprawia, że wszystko co dla niego ważne, ma blisko siebie. – Nie ukrywam, że trenowanie w miejscu zamieszkania odgrywa ważną rolę. Miniony sezon był moim pierwszym odkąd gram w seniorską siatkówkę, kiedy nie musiałem na trening dojeżdżać ponad godzinę. Elastyczność i akceptację przez trenera moich nieobecności związanych z pracą czy pojedynczymi wyjazdami za granicę na World Tour w siatkówce plażowej w trakcie sezonu doceniam w szczególności – kończy kapitan biało-zielonych.

źródło: azs2020.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę