Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Kochanowski: Prawdziwa dyspozycja wyjdzie podczas mistrzostw świata

Jakub Kochanowski: Prawdziwa dyspozycja wyjdzie podczas mistrzostw świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za reprezentacją Polski jeden z ostatnich sprawdzianów przed startującymi w piątek mistrzostwami świata. Podopieczni Nikoli Grbicia w Memoriale Wagnera wygrali wszystkie swoje spotkania i nie stracili ani jednego seta. – Na razie też nie popadałbym w hurraoptymizm, że w Krakowie wygraliśmy wszystkie mecze 3:0. Cały czas musimy pamiętać, że to towarzyski turniej, który był dla trenerów okazją do sprawdzenia różnego zestawienia drużyn – podsumował MVP tegorocznego memoriału, Jakub Kochanowski.

W grze reprezentacji Polski widać progres. Kilka dni przed Memoriałem Wagnera rozegrali oni mecz kontrolny z Ukrainą, który nie stał na najwyższym poziomie. W trakcie turnieju w Krakowie prezentowali już lepszą dyspozycję.– Najbardziej cieszy, że jako drużyna gramy coraz lepiej. Taki był cel meczów towarzyskich przed mundialem. W nich mamy poprawiać elementy, w których nie do końca wszystko wyglądało jak dotąd, perfekcyjnie – mówił Jakub Kochanowski.

Biało-czerwoni w Memoriale Wagnera nie stracili ani jednego seta, ale były momenty, kiedy musieli oni gonić wynik. Za każdym razem im się to udawało, co zaowocowało trzema wygranymi. – Trudniej wygrywa się sety, w których trzeba odrabiać straty w końcówce, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mam nadzieję, że tak zostanie do mistrzostw świata. Oby tam wszystkie partie, w których pojawią się kłopoty, będziemy kończyć w taki sposób, jak podczas memoriału. Na razie też nie popadałbym w hurraoptymizm, że w Krakowie wygraliśmy wszystkie mecze 3:0. Cały czas musimy pamiętać, że to towarzyski turniej, który był dla trenerów okazją do sprawdzenia różnego zestawienia drużyn. Ta prawdziwa dyspozycja wyjdzie podczas mistrzostw świata – zapowiedział środkowy bloku polskiej kadry.

Ma ona za sobą już najbardziej żmudny okres przygotowań do najważniejszej imprezy turnieju. – W tym momencie zupełnie inaczej niż wcześniej trenujemy i pracujemy na siłowni. Skupiamy się na doszlifowaniu formy i na tym, by na początku mistrzostw świata wyglądało to już tak, jak powinno – przyznał Kochanowski. W trakcie memoriału trener Nikola Grbić nie unikał rotacji w składach meczowych I sporo boiskowego czasu mieli prawie wszyscy gracze polskiego zespołu. – Nie chcę zgadywać, ale wydaje mi się, że nie dojdzie do sytuacji, w której jedna szóstka rozegra od deski do deski cały mundial. Raczej będziemy sobie pomagać, bo od lat zaletą naszej kadry jest szeroki skład. Każdy zawodnik z czternastki jest w stanie wejść na boisko i coś poprawić, gdy drugiemu nie idzie. Trener na pewno będzie korzystał z tej opcji – podsumował Jakub Kochanowski. Przed polską kadrą teraz jeszcze tylko sparing z Argentyną, a już w piątek pierwszy mecz mistrzostw świata.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę