Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Jeśli dobrze zagrywamy, to bardzo ciężko nas pokonać

Jakub Kochanowski: Jeśli dobrze zagrywamy, to bardzo ciężko nas pokonać

fot. Ewa Michalik (plusliga.pl)

Asseco Resovia w Nysie wywiązała się z roli faworyta i pokonała miejscową Stal 3:1. Nie brakowało emocji, ale przez większość spotkania to jednak rzeszowianie dyktowali warunki, między innymi za sprawą swojej dobrej zagrywki. – Na pewno cały czas pracujemy nad tą zagrywką, bo nie będę ukrywał, że to jest nasza najsilniejsza broń. Jeśli dobrze serwujemy, to bardzo ciężko jest nas pokonać – powiedział Strefie Siatkówki środkowy rzeszowian i MVP piątkowego spotkania, Jakub Kochanowski. 

Było trochę nerwowo, ale ostatecznie udało wam się wyjechać z Nysy z kompletem punktów. To zasługa tego, że lepiej utrzymaliście nerwy na wodzy czy raczej wyższej siatkarskiej jakości?Jakub Kochanowski:Na pewno było trochę nerwowo, nie zagraliśmy najlepszego spotkania, na jaki nas stać. Zagraliśmy jednak dobrą, porządna siatkówkę, to wystarczyło, żeby wrócić do Rzeszowa z kompletem punktów.

Imponująco prezentowaliście się w polu serwisowym. 15 błędów, ale aż 13 punktowych zagrywek. 

– Na pewno cały czas pracujemy nad tą zagrywką, bo nie będę ukrywał, że to jest nasza najsilniejsza broń. Jeśli dobrze serwujemy, to bardzo ciężko jest nas pokonać. W tym meczu bardzo dobrze zagrywaliśmy, myślę, że będziemy robić wszystko, żeby ten trend się utrzymał i żeby nagrywać tylko jeszcze lepiej. 

W środę czeka was zaległe starcie z Jastrzębskim Węglem. To będzie mecz o 1. miejsce w sezonie zasadniczym czy raczej podchodzicie do niego jak do każdego kolejnego spotkania? 

– Myślę, że to jest kolejny mecz. Na pewno zwycięzca tego środowego spotkania będzie miał przewagę nad drużyną, która przegra. Potem jeszcze jest jednak kilka kolejek, w których można się potknąć, a do tego gramy w nich między innymi z bardzo dobrze dysponowanym Treflem Gdańsk, który grając na wysokim poziomie, na pewno może nam narobić sporo problemów. Jeżeli uda się wygrać w środę, to nie spocznie na laurach i będziemy próbowali wygrywać cały czas, najlepiej za trzy punkty. Jeżeli przegramy, to też nie zamierzamy się poddawać, bo wiemy, że szczególnie w takiej fazie sezonu, wszystko się może zdarzyć i Jastrzębianie też ewentualnie mogą się jeszcze potknąć.

Na tym etapie sezonu lepiej walczyć o 1. miejsce w tabeli czy raczej szlifować formę na fazę play-off?

– Dla mnie najważniejszym celem, który powinniśmy sobie założyć, jest to, żeby wygrywać każdy kolejny mecz. Aż do tego ostatniego w sezonie. Jeżeli będziemy się skupiać tylko na tym i pokazywać dobrą dyspozycje, możemy się bić z każdym. Każda kolejna wygrana na pewno będzie nam dodawać skrzydeł, ale nie możemy myśleć jeszcze o tym, co będzie za dwa, trzy tygodnie, bo to może nas zgubić. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę