Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Ciunajtis: Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy

Jakub Ciunajtis: Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zajęli drugie miejsce w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Bilans akademików z Kortowa to jedno zwycięstwo i jedna porażka.

Ekipa Indykpolu AZS Olsztyn do Suwałk pojechała już w większym składzie. Na początku tygodnia do drużyny dołączyli bowiem Robbert Andringa i Moritz Karlitzek. Po weekendzie do Olsztyna zawitają: Mateusz Poręba, Taylor Averill i Joshua Tuaniga. Najdłużej AZS będzie czekać na Jakuba Hawryluka i Kamila Szymenderę, którzy rozpoczynają w niedzielę mistrzostwa Europy do lat 20.W półfinałowym spotkaniu XIII Memoriału Józefa Gajewskiego Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z gospodarzami turnieju, ekipą Ślepska Malow Suwałki. Każdy z trzech setów dostarczył kibicom sporo emocji, a lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła okazali się olsztynianie. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w biało-zielonych barwach Moritz Karlitzek (15 pkt., 69% skuteczności w ataku), a statuetkę MVP odebrał Karol Butryn (17 pkt., 60% skuteczności).

O wyniku tego spotkania zadecydowały pojedyncze akcje. Możemy być zadowoleni z gry w systemach, które zostały wprowadzone przez trenera Javiera. Część osób, które były z nami w poprzednim sezonie, już je znała. Są już z nami także nowi zawodnicy, więc wszyscy musimy się „uczyć” pewnych zachowań. Z całą pewnością – może być jeszcze lepiej – stwierdził po czwartkowym spotkaniu Karol Jankiewicz, rozgrywający olsztynian.

W finale Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z Treflem Gdańsk. Dla obu drużyn było to już trzecie spotkanie w trakcie tegorocznego okresu przygotowawczego (wcześniejsze wyniki to 1:3 oraz 2:2). Spotkanie o zwycięstwo w turnieju było jednostronnym widowiskiem. Ekipa znad morza zagrała lepiej w każdym elemencie gry, a olsztynianie popełnili sporo niewymuszonych błędów. Trefl Gdańsk zwyciężył 3:0, a Indykpol AZS Olsztyn zajął 2. miejsce w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego.

W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy – przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

W przyszły weekend ostatnie sparingi przed startem PlusLigi. Olsztynianie wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą partę tworzą Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę