Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Indykpol AZS Olsztyn ma nowego libero

Indykpol AZS Olsztyn ma nowego libero

fot. plusliga.pl

Po dwóch sezonach spędzonych w Cuprum Lubin Jędrzej Gruszczyński przeniesie się do Indykpolu AZS-u Olsztyn. W drużynie prowadzonej przez Daniela Castellaniego na pozycji libero ma zastąpić Michała Żurka.

Indykpol AZS Olsztyn odkrywa kolejne karty składu, który w sezonie 2020/2021 będzie walczył w PlusLidze. W poniedziałek klub za pośrednictwem swoich mediów spoółecznościowych poinformował o pozyskaniu grającego na pozycji libero, Jędrzeja Gruszczyńskiego. W drużynie prowadzonej przez Daniela Castellaniego ma on zastąpić Michała Żurka.Przez ostatnie dwa sezony Gruszczyński był związany z Cuprum Lubin, będąc jednym z defensywnych filarów miedziowej drużyny. Wcześniej przez dwa lata grał w zespole z Warszawy, a pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W ligowej siatkówce wciąż czeka na wielkie sukcesy, ale może pochwalić się złotymi medalami mistrzostw Europy i świata wywalczonymi wraz z reprezentacją Polski w kategorii kadetów, a następnie juniorów.

Jędrzej Gruszczyński barwy Indykpolu AZS-u ma bronić przez dwa najbliższe sezony. – Jest to kolejny przystanek w mojej siatkarskiej karierze, mam nadzieję, że na dłużej. Liczę, że razem z kibicami stworzymy wspaniałe widowiska na każdym meczu i zapiszemy się na kartach historii tego klubu – podkreślił nowy libero akademików. Nie jest on pierwszym nowym siatkarzem olsztyńskiego zespołu. Wcześniej klub ogłosił pozyskanie Damiana Schulza (atakujący) oraz Dmytro Teriomenko (środkowy).

– Bardzo cieszę się z podpisanej umowy z Jędrzejem Gruszczyńskim – obowiązywać będzie ona przez najbliższe dwa lata. Według mnie, jest to jeden z najbardziej utalentowanych polskich libero. Znajduje się również w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że Jędrzej będzie godnym następcą Michała Żurka, któremu chciałbym podziękować za 6 lat reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved