Strona główna » Imoco Conegliano osłabione na koniec sezonu. Fatalna kontuzja środkowej

Imoco Conegliano osłabione na koniec sezonu. Fatalna kontuzja środkowej

Imoco Volley Conegliano – Instagram

fot. CEV

Prosecco Doc A.Carraro Imoco Conegliano jest już na finiszu sezonu ligowego 2025/2026. Mistrzyniom Włoch zostały jeszcze do rozegrania decydujące mecze w Lidze Mistrzyń. Do Stambułu polecą jednak w niepełnym składzie. Klub poinformował, że poważnej kontuzji podczas jednego z treningów doznała Cristina Chirichella.

Final Four Ligi Mistrzyń nadchodzi

Imoco Conegliano pod koniec kwietnia sięgnęło po kolejne, dziewiąte mistrzostwo Włoch. W decydującym finałowym meczu pokonały Numia Vero Volley Milano, prowadzony przez Stefano Lavariniego. Jako świeżo upieczone mistrzynie Włoch, wkrótce zagrają o kolejne trofeum.

Ekipa Daniele Santarelliego weźmie udział w Final Four Ligi Mistrzów, które startuje już 2 maja. Włoski zespół będzie bronić tytułu, bowiem na szczycie podium tej imprezy utrzymuje się od sezonu 2023/2024. Najpierw siatkarki z Conegliano będą musiały jednak zmierzyć się w półfinale z VakifBankiem Stambuł.

Fatalna kontuzja na koniec sezonu…

Niestety, mistrzynie Włoch do Stambułu nie polecą całym składem. Podczas jednego z treningów, groźnej kontuzji doznała Cristina Chirichella. Środkowa zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Klub przekazał przykre wieści za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z głębokim smutkiem informujemy, że Cristina Chirichella nie weźmie udziału w wyprawie do Stambułu na Ligę Mistrzyń. Środkowa, podczas jednego z ostatnich treningów w Palaverde, zgłosiła poważną kontuzję prawego kolana, która zakończyła jej sezon ligowy. Wykonywane badania i diagnoza przez zespół medyczny klubu wskazały na kontuzję więzadeł krzyżowych. W nadchodzących dniach Cristina przejdzie dalsze badania, zanim dojdzie do operacji, a następnie rozpocznie proces rehabilitacji” – napisano w komunikacie.


Środkowa była ważnym ogniwem drużyny z Conegliano. Wystąpiła w 38 spotkaniach, zdobywając w sumie 154 punkty. Mistrzyni Europy z 2021 roku kończy więc sezon przedwcześnie, a przerwę poświęci, by powrócić do zdrowia. Nie znalazła się ona bowiem na liście powołanych przez Julio Velasco do reprezentacji Włoch. Od pewnego czasu było wiadomo, że siatkarka sama zdecydowała się na przerwę od występów w barwach narodowych.

Zobacz również:
Projekt Warszawa bardzo szybko zapełnił lukę po Bartoszu Bednorzu. Reprezentant Polski już w składzie!

PlusLiga