Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięstwa faworytów

II liga M: Zwycięstwa faworytów

fot. Gwardia Wrocław

W miniony weekend drugoligowcy rozegrali kolejną kolejkę spotkań. W tej serii meczów obyło się bez niespodzianek, a w zdecydowanej większości pojedynków zwyciężali faworyci. Jedynie w w trzeciej grupie pozycję lidera stracił po porażce Chełmiec Wałbrzych.

W grupie pierwszej hitem kolejki było spotkanie Aniołów Toruń z Wilkami Wilczyn. Zwycięstwo dawało obu zespołom awans na pozycję lidera, choć dla Aniołów byłby to po prostu powrót na to miejsce, a dla Wilków pozycja nieco na wyrost, bo mają rozegrany o jeden mecz więcej od torunian i żaganian. Ciśnienie widać było w pierwszym secie, który Anioły wygrały na przewagi. Później torunianie poszli za ciosem i wygrali mecz 3:0. Aż cztery mecze tej grupy kończyły się po trzech partiach, choć nie były to zazwyczaj jednostronne widowiska. Jedyny tie-break kibice obejrzeli na dole tabeli, gdzie Trefl II Gdańsk po pięciu setach pokonał Ikara Legnicę i przeskoczył go w klasyfikacji.Zobacz również:
Wyniki i tabela 1. grupy II ligi mężczyzn

W 2. grupie wszystkie spotkania miały swoich wyraźnych faworytów i znalazło to odzwierciedlenie w wynikach. W każdym z meczów zwycięzca zgarnął trzy punkty, a najbardziej zacięte było spotkanie najbliższych sobie w tabeli Trójki Międzyrzec Podlaski i Lechii II Tomaszów Mazowiecki. Wciąż niepokonane w tej grupie pozostaje CHKS Arka Chełm. Lider w dotychczasowych siedmiu meczach stracił tylko jednego seta. Za plecami Arki w tabeli jest dość ciasno i tutaj wszystkie rozwiązania są jeszcze możliwe, ale wydaje się, że chełmianie są niezagrożeni w pochodzie po zwycięstwo w tej grupie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 2. grupy II ligi mężczyzn

Dużo ciekawsza sytuacja jest w grupie trzeciej, gdzie sześć pierwszych zespołów plasuje się w tabeli w obrębie trzech punktów. Faworyci weekendowych spotkań zgodnie zdobyli po 3 punkty i status quo zostało zachowane. Już teraz widać, że bój w tej grupie będzie bardzo wyrównany, a jedyne co można powiedzieć, to fakt, że wyraźnie od reszty odstają Start Namysłów i Tygrysy Strzelin. Cenne punkty w tym tygodniu zdobyła ZAKSA Strzelce Opolskie, która pokonała dotychczasowego lidera z Wałbrzycha. Wałbrzyszanie po tej porażce spadli aż o cztery pozycje i plasują się na piątej lokacie. To pokazuje najlepiej, jak wyrównana jest ta grupa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 3. grupy II ligi mężczyzn

Zwycięską serię w grupie czwartej kontynuuje Energetyk Jaworzno. Jaworznianie gładko pokonali TKS Tychy i zachowali pozycję lidera. Za ich plecami czają się zespoły z Krosna, Krakowa i Andrychowa. Wszystkie trzy zespoły również wygrały swoje mecze za trzy punkty. Cenne punkty w tym tygodniu zarobili adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali w pięciu setach Błękitnych Ropczyce na ich własnym terenie. Potknięcie Błękitnych wykorzystali siatkarze Kęczanina Kęty, którzy zainkasowali trzy punkty i przeskoczyli rywala w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę