Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS odwrócił losy meczu z AZS AWF Warszawa i wygrał po tie-breaku

I liga K: SMS odwrócił losy meczu z AZS AWF Warszawa i wygrał po tie-breaku

Po sobotnim meczu siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, który większych emocji nie dostarczył, konfrontacja niedzielna miała zgoła odmienne oblicze, a losy zwycięstwa ważyły się na maksymalnym dystansie. Uczennice po zaciętym meczu pokonały AZS AWF Warszawa, odwracając losy spotkania od stanu 0:2 do 3:2.

Bardzo istotny dla przebiegu całego meczu był set, który go zainicjował. Uczennice ze Szczyrku świetnie spisywały się w bloku, dzięki czemu zdobyły przewagę nad rywalkami. Za połową seta prowadziły 16:12, później jeszcze m.in. 21:19, ale finisz lepiej rozegrały zawodniczki AZS AWF. Po zmianie stron siatkarki SMS PZPS popełniały zbyt dużo błędów własnych, aby warszawiankom zagrozić. Te również lepiej zagrywały.

Pomimo niekorzystnego obrotu wydarzeń gospodynie nie zrezygnowały z walki o zwycięstwo. Wyjątkowo skuteczna dotąd Aleksandra Jedut miała problemy ze sforsowaniem bloku SMS PZPS, co nie pozostało bez wpływu na wynik. W partiach trzeciej i czwartej podopieczne trenera Wiesława Popika posiadały kilka „oczek” zapasu, by dowozić wygraną do końca.

Pod całkowitą kontrolą drużyny SMS-u odbył się z kolei tie-break, w którym przewagę gospodynie zdobyły przy stanie 5:3. Kluczowym elementem w grze był blok, z którym siatkarki z Warszawy nie radziły sobie, a gdy tylko nadarzała się okazja miejscowe wyprowadzały dobre kontry. W całym meczu na koncie SMS PZPS znalazło się aż 18 bloków, w czym brylowała Natalia Kecher (6 pkt.). Najwięcej „oczek” 16 zgromadziła Karolina Staniszewska, Kecher dołożyła 13, a Olga Musiał 11.

SMS PZPS Szczyrk – AZS AWF Warszawa 3:2
(23:25, 19:25, 25:23, 25:18, 15:8)

SMS: Janicka (5), Moszyńska (10), Musiał (11), Lenik (10), Kecher (13), Staniszewska (15), Łyduch (libero) oraz Zagumny, Pietrzak (9), Łagida (2) i Kubas (libero)
AZS: Nowakowska (2), Stroińska (3), Słowik (6), Latos (12), Jedut (26), Waszyńska (9), Kosubucka (libero) oraz Ryglewicz (2), Kierlewicz (1),  Stafecka, Bąkiewicz (3) i Rymko (libero)