Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki z Piły z kompletem punktów na inaugurację

I liga K: Siatkarki z Piły z kompletem punktów na inaugurację

Enea KS Piła wygrała w meczu otwarcia z beniaminkiem z Kobyłki 3:1. Gospodynie wygrały pierwszą partię i tylko w tym secie były równorzędnym rywalem dla swoich rywalek. W kolejnych trzech partiach spotkania dominacja i przewaga zespołu gości nie podlegała żadnej dyskusji. Miejscowe siatkarki zostały rozgromione i będą chciały jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu.

UDANE OTWARCIE BENIAMINKA

Pierwsze akcje tego spotkania należały do pilanek, zespół gości prowadził 4:1. Ekipa spod Warszawy doprowadziła do remisu po 8, na boisku zarysowała się przewaga gospodyń (13:9). Grę przerwał trener Damian Zemło. Był to dobry ruch szkoleniowca, jego podopieczne doprowadziły do remisu po 14. Do stanu 18:18 wynik oscylował wokół remisu. W końcówce lepiej spisały się siatkarki z Kobyłki, które wygrały premierową odsłonę w stosunku 25:22.

POGROM GOSPODYŃ

O drugiej partii spotkania gospodynie będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Były tłem dla swoich rywalek. Pilanki seriami zdobywały punkty, prowadziły 9:2, a przy serii zagrywek Darii Dąbrowskiej 16:4. Emocji w tym secie było jak na lekarstwo. Większe doświadczenie było po stronie drużyny z Piły. Emilia Szubert razem z Oliwią Urban powiększyły przewagę zespołu gości do 15 punktów (23:8). Partia ta zakończyła się wysokim zwycięstwem KS Piła 25:9. Tak samo wyglądała partia numer dwa pilanki dominowały w każdym elemencie siatkówki, kontrolowały boiskowe wydarzenia. Prowadzenie pilanek ani przez moment nie było zagrożone (8:1, 15:5). Tak wysoka przewaga utrzymała się do końca seta. Czwarta odsłona spotkania niczym szczególnym nie różniła się od dwóch poprzednich. Po raz kolejny dała znać o sobie Daria Dąbrowska, zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 8:3 i opuściła je przy prowadzeniu pilanek 16:3. Z kolei przy serii zagrywek Wiktorii Pisarskiej było 21:4. Bezradne siatkarki z Wołomina nie przekroczyły bariery dziesięciu punktów, przegrały 8:25

Easy Wrap Volley Kobyłka – Enea KS Piła 1:3
(25:22, 9:25, 13:25, 8:25)

Easy Wrap: Wiadorowska, Olczyk, Kielak, Wołoszyn, Panufnik, Gliwa, Kucharska (libero) oraz Klepacz, Wołoszyn, Bielińska, Natalia Dąbrowska
KS: Pisarska, Kuriata, Daria Dąbrowska, Szubert, Urban, Jagła, Piekarz (libero) oraz Góźdż, Kobus, Bartkowska-Kluza, Pisarska, Kuriata