Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Hit transferowy w II lidze

Hit transferowy w II lidze

fot. Łukasz Krzywański

Do drugoligowej drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa na sezon 2020/21 dołącza mający niemal 200 występów w PlusLidze, Michał Żuk. Dla 35-letniego przyjmującego będzie to powrót pod Jasną Górę po 10 latach.

– Podoba mi się pomysł klubu i cały projekt. Chcę pomóc klubowi osiągnąć zamierzone cele i swoim doświadczeniem zdobytym w wielu zespołach i przy różnych trenerach wspomóc drużynę. Ważnym argumentem było dla mnie też to, że mieszkam w Częstochowie z razem z rodziną i tutaj jest nasz dom – mówi nowy przyjmujący biało-zielonych, Michał Żuk.Michał Żuk urodził się w Sosnowcu, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS-ie MOS Będzin. Nowy siatkarz częstochowskiego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju debiutował w sezonie 2004/05 w barwach AZS-u Częstochowa. Pod Jasną Górą Żuk występował do 2007 roku z przerwą na sezon w Sosnowcu. Następnie w siatkarskim życiu przyjmującego pojawiła się Nysa, Gdańsk oraz Kielce, a w 2010 roku Michał Żuk ponownie zagrał w barwach AZS-u w legendarnej Hali Polonia. W kolejnych latach Żuk w PlusLidze występował jeszcze w brawach MKS-u Będzin oraz Warty Zawiercie, z którą w sezonie 2016/2017 wywalczył awans. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej Michał rozegrał 179 meczów, zdobywając 820 punktów. Ostatni sezon Żuk spędził w I-ligowym BBTS-ie Bielsko-Biała, w którym wystąpił w 23 spotkaniach, zdobywając 171 „oczek”. Nowy przyjmujący AZS-u występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2003 roku wraz z kadrą kadetów został wicemistrzem Europy.

– Jestem bardzo zadowolony, że Michał dołączył do naszego klubu. Jego wieloletnie doświadczenie z parkietów PlusLigi i I ligi z pewnością będziemy chcieli wykorzystać jak najlepiej w kolejnych etapach budowaniu klubu. Ważne w naszych rozmowach było to, że Michał zapytał jak widzimy jego rolę wśród młodzieży i fakt, że chciałby przejść płynnie do pracy w klubie z kolejnymi pokoleniami siatkarzy – komentuje transfer prezes Wojciech Pudo.

źródło: azs2020.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved