Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gonzalo Quiroga przeniósł się do Francji

Gonzalo Quiroga przeniósł się do Francji

fot. Klaudia Piwowarczyk

W lidze francuskiej powiększa się argentyńska kolonia. Nowym zawodnikiem Cambrai VB został Gonzalo Quiroga. Przyjmujący w ostatnich latach występował w PlusLidze w GKS-ie Katowice i BKS-ie Visła Bydgoszcz.

Gonzalo Quiroga w ostatnim sezonie reprezentował barwy BKS-u Visły Bydgoszcz. Siatkarz zagrał w 23 meczach, zdobywając 134 punkty. Do Bydgoszczy Argentyńczyk przeniósł się z GKS-u Katowice, w którym spędził dwa sezony. Quiroga swoją karierę rozpoczął w rozgrywkach uniwersyteckich w USA. Następnie występował w lidze włoskiej i argentyńskiej. Siatkarz ma na swoim koncie wiele medali zdobytych w barwach młodzieżowych reprezentacji Argentyny. Kolejny sezon Gonzalo Quiroga spędzi we Francji. Argentyńczyk dołączył do beniaminka francuskiej ekstraklasy – Cambrai VB. W barwach tego zespołu w poprzednim sezonie występowali Polacy – Jakub Wachnik i Szymon Romać.



We Francji gra obecnie wielu Argentyńczyków. Tylko w męskiej ekstraklasie występuje ich aż 16. Oprócz Gonzalo Quirogi w Cambrai kibice na francuskich parkietach w sezonie 2020/2021 będą mogli oglądać: Nicolása Méndeza, Alexisa Gonzáleza, Ezequiela Palaciosa (Montpellier), Sebastiána Clostera (Toulouse), Facundo Santucciego (Rennes), Franco Massimino (Chaumont), Agustína Losera, Matíasa Sáncheza, Luciano Palonsky’ego (Tourcoing), Maximiliano Gaunę (Sète), Martína Ramosa, Nicolása Uriarte, Lisandro Zanottiego, Nicolása Zerba (Narbonne) oraz Matíasa Giraudo (Nice). W Ligue B gra natomiast pięciu siatkarzy z Argentyny. Dodatkowo w ekstraklasie kobiet można oglądać 4 argentyńskie zawodniczki.

źródło: inf. własna, voleyplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved