Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Giannis Athanasopoulos: Mecze z Polską nie mogą nas uśpić

Giannis Athanasopoulos: Mecze z Polską nie mogą nas uśpić

fot. CEV

Żeńska reprezentacja Czech szykuje się do kwalifikacji mistrzostw Europy. Za nimi dwa mecze towarzyskie z zespołem narodowym Polski.  W obu sparingach górą były nasze południowe sąsiadki. Trener Giannis Athanasopoulos jest zadowolony z miesięcznego okresu przygotowawczego, ale podkreśla, że wygrane z Polską nie mogą uśpić czujności jego drużyny. – Naszą siłą jest i musi być praca zespołowa. Każdy członek zespołu jest ważny, ma swoją rolę do odegrania – podkreślił w rozmowie ze stroną internetową krajowej federacji. 

Za wami prawie miesięczne przygotowania w Prostejovie. Wszystko poszło zgodnie z twoimi pomysłami, nie było żadnych problemów?Jak dotąd przygotowania przebiegają bardzo dobrze. Jestem zadowolony z podejścia wszystkich 20 zawodniczek, które brały udział w przygotowaniach. Małym problemem był jedynie brak kilku członków zespołu szkoleniowego i graczy podczas przygotowań. Jesteśmy kompletni dopiero od 30 kwietnia, nadal będziemy się koncentrować na celu, który przed nami stoi.

Mecze towarzyskie z drużyną Polski zdecydowanie cieszą pod względem wyników.

Oczywiście, jestem zadowolony z występu, który daliśmy po miesiącu. Oczywiście w naszej grze było kilka sytuacji „góra/dół”, ale generalnie był to bardzo dobry test przeciwko silnemu przeciwnikowi. Wynik nie może nami wstrząsnąć, skupimy się na słabościach naszej gry i postaramy się je wyeliminować w pozostałe dni.

Jakie są zalety tego zespołu i nad czym jeszcze trzeba popracować przed turniejem kwalifikacyjnym?

Naszą siłą jest i musi być praca zespołowa. Każdy członek zespołu jest ważny, ma swoją rolę do odegrania. Wszyscy mają pasję i chcą się doskonalić. W systemie blok-obrona musimy jeszcze poprawić się w stosunku do meczów z Polską.

Jacy przeciwnicy na nas czekają? Czy ich styl gry powinien nam odpowiadać?

Słowenia to bardzo dobry zespół, który w ostatnich latach osiągnął doskonałe wyniki. Bośnia i Hercegowina ma bardzo silne zawodniczki, występujące na poziomie klubowym w Turcji, Włoszech czy Francji. Nie mamy zbyt wielu informacji o Łotwie. Będziemy starannie przygotowywać się na wszystkich przeciwników, ale najważniejsze będzie to, jak wejdziemy na boisko i jak będziemy agresywni.

Kto będzie kapitanem drużyny?

Kapitanem jest Kossy [Andrea Kossanyiová – przyp. red.]. Jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek, dużo pracuje dla spójności zespołu i motywuje swoje koleżanki z drużyny.

Życie w bańce jest prawdopodobnie nudne. Czy masz jakąś sztuczkę, aby uchronić dziewczyny od apatii?

Byliśmy w hotelu w Prostějovie od miesiąca i przyznaję, że nie jest to łatwe. Staramy się jakoś umilić nam wszystkim czas poprzez wspólne działania. W sobotę przygotowaliśmy dla zawodniczek niespodziankę. Zamiast zaplanowanego spotkania taktycznego daliśmy dziewczętom koncert online Leoša Mareša. Może im się podobało! 

*Rozmawiał Jiří Carba

źródło: cvf.cz, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę