Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francuska kolonia w Berlinie?

Francuska kolonia w Berlinie?

fot. Eckhard Herfet berlin-recycling-volleys-de

Francuskie media donoszą, że w Berlin Recycling Volleys w sezonie 2020/2021 będzie francuska kolonia, która będzie składała się z trzech siatkarzy oraz szkoleniowca. Nowym zawodnikiem zespołu z niemieckiej stolicy ma być Timothee Carle.

W polskich mediach niedawno głośno zrobiło się o Berlin Recycling Volleys, bowiem pojawiły się plotki, że klub ze stolicy Niemiec jest zainteresowany grą w PlusLidze. Jednak nie złożył stosownej aplikacji, a w kolejnych rozgrywkach na pewno wystartuje w niemieckiej Bundeslidze. Coraz więcej też wiadomo o składzie w jakim przystąpi do kolejnych rozgrywek. Pewne zmiany w nim zajdą, ale klub stawia także na stabilizację.Francuskie media informują, że w stolicy Niemiec nadal będą występowali dwaj francuscy siatkarze. Pierwszym z nich będzie 35-letni rozgrywający Pierre Pujol, dla którego będzie to już drugi sezon z rzędu, a trzeci z ostatnich czterech, w których bronił będzie barw zespołu z Berlina. O miejsce w podstawowym składzie nadal będzie rywalizował z Siergiejem Grankinem. Na pozostanie w drużynie zdecydował się także Samuel Tuia. Doświadczony przyjmujący spędzi już trzeci sezon w Berlinie. To nie koniec francuskich akcentów w niemieckiej drużynie, bowiem przecież jej szkoleniowcem jest Francuz – Cedric Enard.   

Jakby tego było mało to do Berlin recycling volleys ma dołączyć jeszcze jeden trójkolorowy akcent. Według L’equipe ma nim być grający na pozycji przyjmującego Timothee Carle. Niespełna 25-letni zawodnik ostatnio grał w Serie A, broniąc barw Tonno Callipo Vibo Valentia, a wcześniej występował w rodzimej lidze w GFC Ajaccio i AS Cannes.

źródło: inf. własna, lequipe.fr.

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved