Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP juniorów: Lechia Tomaszów Mazowiecki najlepsza, brązowy medal dla jastrzębian

Finały MP juniorów: Lechia Tomaszów Mazowiecki najlepsza, brązowy medal dla jastrzębian

fot. Marek Żyńczak - pzps.pl

Tegoroczne finały mistrzostw Polski juniorów odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim dobiegają końca. W finale gospodarze turnieju pewnie pokonali KS Metro Warszawa, natomiast brązowy medal powędrował w ręce AT Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie 3:1 wygrali z innym warszawskim zespołem – UMKS MOS Wola Warszawa.

Mecz o 3.miejsce: W meczu o brąz spotkały się AT Jastrzębski Węgiel i UMKS MOS Wola Warszawa. W trakcie przedmeczowej rozgrzewki kostkę skręcił Stanisław Chaciński, co ewidentnie odbiło się na koncentracji warszawian, którzy starcie o 3.miejsce rozpoczęli bardzo chaotycznie, sprawiając wrażenie nieobecnych. Jastrzębski Węgiel prowadził nawet 19:8, a ostatecznie wygrał 25:15.

Zimny prysznic w pierwszej odsłonie okazał się potrzebny – siatkarze MOSu rozpoczęli kolejną partię z większą energią, pokazując dobrą grę, którą znaliśmy z poprzednich meczów, dzięki czemu wyrównali stan meczu.

Trzecia partia była zdecydowanie najbardziej wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w pełnej emocji końcówce. Najpierw lepszą sytuację mieli jastrzębianie, ale świetne zagrywki Tymoteusza Tomaszewskiego dały MOS-owi remis. Dwa niewykorzystane ataki przesądziły jednak o wygranej AT Jastrzębski Węgiel. W czwartym secie znów oba zespoły walczyły punkt za punkt, choć to Ślązacy ciągle utrzymywali minimalny dystans. W zaciętej grze na przewagi Karol Cieślik skończył atak, dając swojej drużynie piłkę meczową przy stanie 28:27. Autowy atak warszawian w kolejnej wymianie przesądził, że to właśnie jastrzębianie cieszyli się z brązowych medali mistrzostw Polski

MVP: Karol Cieślik

UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 1:3
(15:25, 25:19, 23:25, 27:29)


Finał:

O złoto zagrały KS Metro Warszawa i KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Co ciekawe obie drużyny spotkały się w fazie grupowej i wtedy lepsi okazali się lokalni. Finał rządził się jednak swoimi prawami, a zawodnicy Warszawy niejednokrotnie pokazywali, że potrafią wracać z dalekiej podróży i walczą do samego końca. Pierwszy set finału tomaszowianie zaczęli dość nieśmiało i widywało się, że ulegli lekkiemu onieśmieleniu rangą meczu i oczekiwaniami kibiców, tłumnie zgromadzonymi w Arenie Lodowej. Tymczasem KS Metro Warszawa sumiennie zbierało punkty, jednak miało momenty w których pozwalało rywalom na odrabianie straty. Na nieszczęście warszawian taka słabsza seria przytrafiła im się w końcówce, co wykorzystali lokalni, tworzący wspaniałą synergię z kibicami.

Wygrana na otwarcie przyniosła Lechii ogromną pewność siebie, która procentowała w kolejnym secie. Zespół z Tomaszowa grał bardzo skutecznie – po raz kolejny dobrymi wyborami popisywał się Dawid Suski, a znany z 1.Ligi Marcel Hendzelewski, wsparty dodatkowo przez Aleksandra Rybaka i Jakuba Nowaka kończyli większość akcji ofensywnych, co szybko zaowocowało wynikiem 2:0.  W trzeciej partii miejscowi błyskawicznie wypracowali wielopunktową przewagę (16:9) i pewnie zmierzali po złoto. Kropkę nad „i” postawił Aleksander Rybak, który wybiciem po bloku  zakończył mecz i przyniósł do Tomaszowa tytuł mistrza Polski juniorów.

MVP: Marcel Hendzelewski

KS Metro Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(23:25, 22:25, 13:25)

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający: Marcel Bakaj (KS Metro Warszawa)
Najlepszy atakujący: Stanisław Dróżdż (KS Metro Warszawa)
Najlepszy blokujący: Jakub Nowak (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Najlepszy przyjmujący: Marcel Hendzelewski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Najlepszy libero: Jakub Kubacki (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
MVP: Dawid Suski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)

Klasyfikacja końcowa:

  1. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
  2. 2 KS Metro Warszawa
  3. AT Jastrzębski Węgiel
  4. UMKS MOS Wola Warszawa
  5. ENEA Energetyk Poznań
  6. AKS V LO Rzeszów
  7. BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz
  8. Trefl Gdańsk

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Polski juniorów

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę