Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > FIVB ogłosiła gospodarza turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek

FIVB ogłosiła gospodarza turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek

fot. FIVB

Po raz kolejny turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek zostanie rozegrany poza AEuropą. FIVB ogłosiła, że w tym roku o triumf w tych rozgrywkach osiem drużyn zagra w Tajlandii, a dokładniej w Bangkoku.

A jednak nie Chiny

W tym roku Liga Narodów dla wielu drużyn będzie niezwykle ważna, bowiem będą w niej zbierały rankingowe punkty, które mogą dać im awans na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Paryżu. Wśród żeńskich reprezentacji bez olimpijskich przepustek są wciąż chociażby Włoszki czy Chinki. Wedle pierwszych informacji turniej finałowy Ligi Narodów miał odbyć się w Chinach, ale ostatecznie FIVB podjęła inną decyzję. Okazało się, że tym razem czołowe drużyny świata o triumf w tych rozgrywkach zagrają w Tajlandii.

Wybór padł na Tajlandię

Tajlandia, a dokładniej Bangkok, po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem tego prestiżowego turnieju. Odbędzie się on w dniach 20 – 23 czerwca, a weźmie w nim udział 7 najlepszych drużyn po fazie wstępnej oraz gospodynie, które obecnie są sklasyfikowane na trzynastym miejscu w rankingu FIVB. Wcześniej o medale Ligi Narodów siatkarki dwukrotnie walczyły w Chinach, a także w Turcji, Włoszech, a w minionym roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie najlepsze okazały się Turczynki, które w finale ograły Chinki. Na trzecim stopniu podium stanęły wówczas Polki, które w meczu o brązowy medal pokonały Amerykanki.

– Kraj Azji Południowo-Wschodniej był gospodarzem fazy wstępnej podczas trzech poprzednich edycji VNL kobiet, w 2018, 2019 i 2023 roku, i zawsze było to świadectwo miłości, wiedzy i uznania lokalnych kibiców nie tylko dla ich ulubionej drużyny narodowej, ale dla całego sportu, jakim jest siatkówka – można przeczytać w komunikacie.

Przypomnijmy, że pierwszy tydzień rywalizacji w fazie interkontynentalnej (14-19 maja) zostanie rozegrany w Antyli (Turcja) oraz Rio de Janeiro (Brazylia). W drugim tygodniu od 28 maja do 2 czerwca drużyny będą grać w Makau (Chiny) oraz Arlington (Stany Zjednoczone). W trzecim tygodniu w dniach 11-16 czerwca rywalizacja przeniesie się do Fukuoki (Japonia) i Hongkongu (Chiny).

Zobacz również:
Terminarz startów Polek w Lidze Narodów

źródło: en.volleyballworld.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved