Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Vital trochę nie jest sobą

Fabian Drzyzga: Vital trochę nie jest sobą

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Pierwszy tydzień był bez skakania. Vital Heynen bardzo spokojnie podszedł do treningów, planując codziennie siłownię i prewencję, żeby odbudować nasze organizmy najlepiej jak się da. Sporo było odbijania, pracy nad techniką, ale bez mocnych ataków czy skakania ponad dwa centymetry nad ziemię – opisywał początek treningów w Spale rozgrywający Fabian Drzyzga.

Po dłuższym rozbracie z treningami siatkarskimi reprezentanci Polski w Spale odbudowują swoją formę. – Cieszę się, że przyjechałem do Spały, ponieważ przerwa od siatkówki była długa i niespodziewana. Dzięki obozowi na pewno będzie nam łatwiej wrócić do gry i dobrej formy, a prawdopodobieństwo urazów będzie mniejsze. Nie zmienia to faktu, że ostatni okres był bardzo fajny. W pełni mogłem nacieszyć się żoną i córką. Zapewniam, że przez ten czas nie leżałem na kanapie! Dobrze jest jednak wrócić do pracy z grupą, ponieważ lepiej ćwiczy się z chłopakami niż samemu – powiedział Fabian Drzyzga. – Pierwszy tydzień był bez skakania. Vital Heynen bardzo spokojnie podszedł do treningów, planując codziennie siłownię i prewencję, żeby odbudować nasze organizmy najlepiej jak się da. Sporo było odbijania, pracy nad techniką, ale bez mocnych ataków czy skakania ponad dwa centymetry nad ziemię. Moim zdaniem wszystko zostało zrobione jak należy. Bardzo delikatnie wchodziliśmy w pełny trening – opowiedział o początkach zgrupowania rozgrywający.Zajęcia w Spale nieco różnią się od tych, które były w poprzednich latach. Za kilka dni biało-czerwoni zakończą pierwsze zgrupowanie a kolejne zaplanowano od 29 czerwca do 11 lipca. Na powracających do gry po dłuższej przerwie reprezentantów mniej surowo patrzy Vital Heynen. – Pod względem siatkarskim na tym obozie jest dużo bardziej wyrozumiały i spokojny. W czasie kolejnego nie będzie już takiej taryfy ulgowej. Przez to wszystko Vital trochę nie jest sobą, ale ma świadomość, że sytuacja związana z koronawirusem nie jest standardowa. Wie, że nie jesteśmy w formie i pod względem technicznym wiele rzeczy musimy sobie przypomnieć, ponieważ ostatni regularny kontrakt z piłką mieliśmy kilka miesięcy wcześniej – przyznał Drzyzga, który przerwę między zgrupowaniami planuje spędzić w Rzeszowie.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę