Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF U-20 M: Pewne zwycięstwo Polaków z Turcją

EYOF U-20 M: Pewne zwycięstwo Polaków z Turcją

Pierwsze zwycięstwo w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy zapisali na swoim koncie siatkarze reprezentacji Polski U-20. Po porażce z Belgią na inaugurację turnieju w drugim grupowym starciu podopieczni Mateusza Grabdy nie dali szans Turcji, której nie pozwolili ugrać nawet seta. W środę, w trzecim grupowym starciu, rywalami biało-czerwonych będą  Czesi.

Pierwszą partię lepiej zaczęli siatkarze znad Bosforu. Na pierwszej przerwie technicznej objęli prowadzenie 8:4. Bardzo dobrze na parkiecie spisywał się Savas Kaplan. Podopieczni Mateusza Grabdy cierpliwie odrabiali straty. Z akcji na akcję coraz lepiej spisywali się Kamil Szymendera oraz Piotr Śliwka.

Na drugim czasie Polacy tracili do rywali zaledwie oczko (15:16). Dopiero w końcowej fazie premierowej odsłony biało-czerwonym udało się zbudować przewagę 21:18. Była to zasługa dobrej gry blokiem. Końcówka była zacięta, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła polska drużyna (25:23).

W drugim secie polscy zawodnicy bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry. Punktowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (8:4 i 16:9). Nie do zatrzymania był Tytus Nowik. Co ważne, reprezentanci Polski wystrzegali się prostych błędów. Z kolei Turcy nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry. Tę część spotkania biało-czerwoni wygrali bardzo pewnie do 12.

Trzecia partia była znacznie bardziej wyrównana. Do drugiej przerwy technicznej żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Na czasach Polska prowadziła nieznacznie 8:7 i 16:15. Dopiero w końcówce biało-czerwoni dzięki dobrej grze na siatce zaczęli punktować blokiem, m.in. Kajetan Kubicki oraz Mateusz Kufka (21:17). Polski zespół do końca utrzymał odpowiednią koncentrację, zwyciężając 25:21 i w całym meczu 3:0.

Turcja – Polska 0:3
(23:25, 12:25, 21:25)

źródło: pzps.pl