Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF U-19 K: Druga wygrana biało-czerwonych

EYOF U-19 K: Druga wygrana biało-czerwonych

Reprezentacja Polski U-19 siatkarek odniosła drugie zwycięstwo podczas rozgrywanego w Bańskiej Bystrzycy Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Tym razem rywalkami podopiecznych Wiesława Popika były Turczynki.  Biało-czerwone pokonały je w czterech setach. W środę zmierzą się z Bułgarią.

Wszystkie cztery sety były bardzo równe. Polki tylko w pierwszym pozwoliły rywalom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, choć początek meczu wcale na to nie wskazywał. Premierową odsłonę podopieczne Wiesława Popika zaczęły od prowadzenia 8:3. W ataku dobrze spisywały się Karolina Staniszewska oraz Olga Musiał.

Turczynki nie poddawały się i na drugiej przerwie technicznej zniwelowały stratę do dwóch oczek (14:16). W końcówce nie brakowało emocji, ale nerwy na wodzy utrzymały zawodniczki z Turcji i zwyciężyły 26:24. Wyróżniającą się zawodniczą w drużynie rywalek była Tuanna Malli.

Drużyna znad Bosforu poszła za ciosem. Kolejną partię zaczęła od prowadzenia 8:1. Biało-czerwone cierpliwie zaczęły odrabiać straty. Ustawiały szczelny blok, przez który nie mogły się przebić Turczynki. Dzięki temu zespół z Polski na drugiej przerwie technicznej przegrywał tylko 14:16. Dobra obrona w polu i skuteczne kontrataki naszych siatkarek okazały się kluczowe w końcowej fazie seta (21:18). Polki do końca utrzymały odpowiednią koncentrację, wygrywając 25:22.

Początek trzeciej odsłony był dość równy (8:7). W polskiej drużynie dobrą zmianę dała Barbara Latos. W połowie seta zawodniczkom z Turcji udało się wyjść na niewielkie prowadzenie (16:14). Jednak druga część tej partii należała już do Polek. Pewnie punktowały i zwyciężyły do 21.

Czwarta odsłona meczu była dość wyrównana. Na przestrzeni całej partii żadnej drużynie do stanu 14:15 nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. W końcówce górę wzięło większe doświadczenie i opanowanie biało-czerwonych (21:18). Warto podkreślić dobrą dyspozycję w polu serwisowym, m.in. Poli Janickiej. Turczynki pomimo walki nie zdołały już odrobić straty. Czwartego seta reprezentacja Polski wygrała do 19 i zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo w grupie.

Polska – Turcja 3:1
(24:26, 25:22, 25:21, 25:19)

źródło: pzps.pl