Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polacy zagrają o piąte miejsce

EYOF: Polacy zagrają o piąte miejsce

Polacy wygrali 3:0 z Grekami w trakcie odbywającego się w Mariborze Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Dzięki tej wygranej podopieczni Sebastiana Pawlika zagrają o piąte miejsce z gospodarzami zawodów.

Po dniu przerwy Polacy przystąpili do rywalizacji o miejsca 5-8, a ich rywalami byli Grecy. Pierwsze akcje spotkania zespoły grały punkt za punkt. Dopiero dzięki udanym kontratakom biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 9:7. Do połowy seta żadnej z ekip nie udało się na dłużej wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcówce na prowadzenie wyszli podopieczni Sebastiana Pawlika (21:16). Nasi zawodnicy utrzymali odpowiednią koncentrację i po błędzie rywali w polu serwisowym pewnie wygrali do 18.

W kolejnej partii Polacy poszli za ciosem. Dość szybko wysforowali się na prowadzenie 8:5. Nieźle serwował Błażej Bień, a przez to powiększał się dystans dzielący oba zespoły. W tym secie biało-czerwoni całkowicie zdominowali Greków, którzy kompletnie nie potrafili sobie poradzić z przyjęciem zagrywek Wiktora Przybyłka oraz Jakuba Kiedosa (10:21). Reprezentanci Polski małym nakładem sił wygrali tę partię 25:10.

Trzecia część meczu była kopią wcześniejszej. Polacy bardzo szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry, odskakując na 11:4. Biało-czerwonych należało pochwalić za świetny serwis, który ustawiał im całą grę. Trzeciego seta zawodnicy z Polski wygrali pewnie 25:17 i w sobotę powalczą ze Słowenią o 5. miejsce na zakończenie XVII Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Maribor 2023.

Polska – Grecja 3:0
(25:18, 25:10, 25:17)

Składy zespołów
Polska: Bień (1), Dróżdż (7), Przybyłek (6), Kiedos (11), Nowak (7), Rybak (11), Granieczny (libero) oraz Kubacki, Szpernalowski, Nowik (5), Jańczyk (2), Urbańczyk
Grecja: Tzars (9), Stavropoulos, Kontostathis (4), Nanopoulos (7), Kamarinopoulos-Fluture (20, Stathelos (4), Pilitsis (libero) oraz Rousos (1), Gerodimos, Keskinis