Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polska – Serbia 3:0 w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy

EYOF: Polska – Serbia 3:0 w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy

W końcu zwycięstwa doczekali się Polacy rywalizujący w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Na zakończenie fazy grupowej wygrali 3:0 z Serbami, ale zagrają o miejsca 5-8.

Polacy w końcu wygrali, Serbowie bez seta

Na koniec zmagań w fazie grupowej Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Polacy wygrali 3:0 z rówieśnikami z Serbii. Jednak wcześniejsze porażki sprawiły, że pozostała im w Mariborze rywalizacja o miejsca 5-8.

Pyrrusowe zwycięstwo

Pierwszą partię spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęli biało-czerwoni. Świetnie zagrywał Jakub Nowak, dzięki czemu wysforowali się na prowadzenie 5:1. Serbowie nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, żeby zatrzymać Polaków (9:15). Ręki w ataku nie zwalniał Igor Rybak, a podopieczni Sebastiana Pawlika kontrolowali boiskowe wydarzenia (17:9). Raz po raz zatrzymywali rywali blokiem. Do końca premierowej odsłony utrzymali równy rytm gry, wygrywając pewnie 25:16.

W kolejnym secie kontynuowali swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę. Odrzucili rywali zagrywką od siatki, sami udanie prezentowali się w obronie i w ataku, co przełożyło się na prowadzenie 8:5. Serbowie mieli duże problemy, żeby dotrzymać kroku przeciwnikom. Do tego popełniali wiele prostych błędów, a w polskim zespole dobrze spisywał się Jakub Kiedos (16:10). Do końca tej części meczu obraz gry nie uległ już zmianie, a skutecznym atakiem ze środka zakończył ją Nowak (25:19).

W kolejnym secie Polacy poszli za ciosem, szybko wypracowując sobie kilka oczek przewagi (7:2). Nasi zawodnicy punktowali niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a rywale byli coraz bardziej bezradni (10:3). Na niewiele zdały się przerwy na żądanie trenera Bosko Macuzica. Do końca tego seta rytm grze nadawali biało-czerwoni, którzy nie popełniali prostych błędów, tylko rywali zmuszali do pomyłek. Zwycięstwo asem serwisowym przypieczętował Nowak (25:17).

Polska – Serbia 3:0
(25:16, 25:19, 25:17)

Polska: Bień (2), Dróżdż (6), Przybyłek (4), Kiedos (17), Nowak (13), Rybak (6), Granieczny (libero) oraz Kubacki (libero), Szpernalowski, Nowik (5) i Jańczyk
Serbia: Milanović (1), Dopudj (6), Stepanović (1), Brborić (6), Aleksic (7), Dakić (3), Nedić (libero) oraz Veselić, Macesic (4) i Stanojevic (1)