Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > EuroBeachVolley wraca do Holandii

EuroBeachVolley wraca do Holandii

fot. cev.eu

Holenderska Federacja Piłki Siatkowej na specjalnej konferencji prasowej, ogłosiła organizację  tegorocznych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Dla Holendrów jest to powrót do organizacji tego typu turnieju. Ostatni raz EuroBeachVolley rozegrano tam w 2018 roku. W zbliżające się lato, najlepsze europejskie pary siatkówki plażowej, zobaczymy w aż trzech holenderskich miastach.

powrót do holandii

EuroBeachVolley2024 to kontynuacja elitarnych imprez siatkówki plażowej organizowanych Holandii. Pierwszym dużym wydarzeniem, było zorganizowanie plażowych mistrzostw Europy w 2006 roku. EuroBeachVolley zawitał w Holandii ponownie w 2012 roku. W 2015 roku Holendrzy organizowali mistrzostwa świata. Wtedy gospodarze, Reinder Nummerdor i Christiaan Varenhorst zostali wicemistrzami globu. Był do drugi medal dla holenderskiej siatkówki plażowej, na tak dużej imprezie. Dwa lata wcześniej, mistrzostwo świata w Starych Jabłonkach świętowali Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. W 2018 roku w Holandii po raz kolejny odbyły się mistrzostwa Europy, lecz na podium zabrakło gospodarzy.

atmosfera

Tegoroczny EuroBeachVolley wraca do Holandii po sześciu latach. Fani siatkówki plażowej mogą spodziewać ekscytujących zawodów i bogatego programu rozrywkowego, który zapewni wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia. Holendrzy pokazali już, że potrafią zrobić widowisko, przy okazji turniejów siatkówki plażowej King&Queen of The Court.

EUROBEACHVOLLEY 2024 13-18 sierpnia

Tegorocznymi gospodarzami mistrzostw Europy w siatkówce plażowej będą Haga, Apeldoorn i Arnhem. Turniej odbędzie w dniach 13-18 sierpnia, tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W zeszłorocznej edycji EuroBeachVolley Luini i De Groot zdobyli srebrny medal. Holendrzy w finale, musieli uznać wyższość Davida Åhmana i Jonatana Hellviga, ze Szwecji.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved