Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Erik Shoji: Chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę

Erik Shoji: Chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niewiele dzieli nas do wielkiego, historycznego finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Ten mecz jest ogromnym sukcesem polskiej siatkówki, gdyż o trofeum zagrają właśnie dwie drużyny z naszego kraju. Zarówno Jastrzębski Węgiel, jak i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miały okazję zapoznać się z turyńskim obiektem. – Jeśli chodzi o trening, to troszkę wystawialiśmy piłek, żeby zaznajomić się z tą halą –  przyznał Adrian Staszewski.

Wielki polski finał Champions League rozpocznie się o godzinie 20:30, a zmierzą się w nim finaliści polskiej ligi. Obie ekipy nie miały dużo czasu, by poznać obiekt w Turynie. – Czasu nie mieliśmy za dużo, bo półtorej godziny. Myślę, że nawet to bardzo się przydaje, żeby zapoznać się z obiektem, a jest on bardzo dużo. Jeśli chodzi o trening, to troszkę wystawialiśmy piłek, żeby zaznajomić się z tą halą – powiedział przyjmujący kędzierzyńskiej ekipy, Adrian Staszewski.Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel zakończyły sezon w PlusLidze niecałe dwa tygodnie temu i na to spotkanie finałowe Ligi Mistrzów przyszło im trochę czekać. Pozwoliło to na spokojne przygotowania do kolejnego dla nich wspólnego finału. Kędzierzynianie i jastrzębianie zagrali ze sobą do tej pory finał SuperPucharu Polski, Pucharu Polski i mistrzostw Polski. Ten w Turynie będzie więc czwarty. – W sumie jest to nasza ostatnia jednostka treningowa przed ostatnim meczem w sezonie. Oprócz jutrzejszej aktywacji staraliśmy się troszeczkę poruszać i pograć trochę ustawień. W pozytywnych nastrojach nie możemy doczekać się jutrzejszego finału – dodał przyjmujący.

Jak się okazuje niektórzy spośród jego kolegów mieli okazję już grać w turyńskiej hali.  – To bardzo ładna hala. Kilku z nas grało już tu kiedyś pięć lat temu. Fajnie jest tu wrócić i myślę, że jutro będzie świetna atmosfera – stwierdził Erik Shoji. Jego zespół w finale PlusLigi musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, ale teraz nie odda trofeum bez walki. – Ciężko trenowaliśmy w ostatnim tygodniu, więc by poprawić niedoskonałości, które pokazaliśmy w finałach (PlusLigi – przyp. red.). Zamierzamy zagrać z dużą energią, walką i chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę w sobotę – zakończył libero wicemistrzów Polski.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę