Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17: Polacy w inauguracji rozbili Łotwę

EEVZA U-17: Polacy w inauguracji rozbili Łotwę

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 17 zainaugurowała swój udział w mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA. Są one jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy U-17. Turniej rozgrywany jest w Gruzji, a pierwszymi rywalami biało-czerwonych byli siatkarze z Łotwy. Polacy poradzili sobie z nimi bez najmniejszego problemu, dominując na boisku od początku do końca spotkania.

Biało-czerwoni rozpoczęli mecz z wysokiego „c” i szybko odskoczyli na 6:0. Rywale zdołali wygrać cztery kolejne, akcje, a po jakimś czasie zbliżyć się jeszcze bardziej z wynikiem na 10:11. To było jednak wszystko na co pozwolili im podopieczni Konrada Copa. W połowie seta reprezentacja Polski znowu zaczęła budować przewagę (14:11, 20:13). Pomogli im w tym sami przeciwnicy, popełniając błędy. Już do końca partii polscy siatkarze kontrolowali grę na boisku i pewnie wygrali.

W kolejnej odsłonie biało-czerwoni brylowali w bloku, wykorzystywali też spore problemy Łotyszy w przyjęciu. W ten sposób znowu nasza kadra szybko wypracowała znaczną przewagę (10:5), która rosła coraz szybciej. Polacy kontynuowali swoja grę, rywalom zupełnie nic nie wychodziło, nie kończyli akcji. To miało swój oddźwięk na tablicy wyników, a Polska prowadziła 17:7 i 20:9, nie dając przeciwnikom szans w tej odsłonie.

W trzecim secie nic się nie zmieniło. Biało-czerwoni otworzyli go prowadzeniem 4:0 i choć tym razem Łotysze trochę lepiej spisywali się w ataku, to jednak nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Polakami. Na moment gra się wyrównała, ale toczyła się cały czas przy znacznej przewadze reprezentacji naszego kraju. Im bliżej końca tym ekipa Konrada Copa coraz bardziej uciekała z wynikiem (19:12). Wtedy przydarzył się jej pierwszy poważny i dłuższy przestój. Polscy siatkarze przez kilka wymian nie byli w stanie skończyć akcji i zrobić przejścia, a ich prowadzenie topniało. Różnica punktowała była jednak za duża. Łotysze zbliżyli się na 17:20, a następnie znowu do głosu doszli biało-czerwoni, wygrywając seta i cały mecz.

Łotwa – Polska 0:3
(18:25, 13:25, 19:25)

Łotwa: Liepins (1), Aisens (5), Kokins (3), Rokjans (7), Selivanos (3), Landzans (9), Auzins (libero) oraz Apsitis, Klains i Dimitrijevs (3)
Polska: Chaciński (3), Szpernalowski (3), Strycharz (8), Dróżdż (8), Przybyłek (1), Jańczyk (11), Granieczny (libero) oraz Rajchelt, Nowik (1), Patecki (2), Potrykus (5) i Gołębiowski (1)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.