Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17: Polacy w inauguracji rozbili Łotwę

EEVZA U-17: Polacy w inauguracji rozbili Łotwę

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 17 zainaugurowała swój udział w mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA. Są one jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy U-17. Turniej rozgrywany jest w Gruzji, a pierwszymi rywalami biało-czerwonych byli siatkarze z Łotwy. Polacy poradzili sobie z nimi bez najmniejszego problemu, dominując na boisku od początku do końca spotkania.

Biało-czerwoni rozpoczęli mecz z wysokiego „c” i szybko odskoczyli na 6:0. Rywale zdołali wygrać cztery kolejne, akcje, a po jakimś czasie zbliżyć się jeszcze bardziej z wynikiem na 10:11. To było jednak wszystko na co pozwolili im podopieczni Konrada Copa. W połowie seta reprezentacja Polski znowu zaczęła budować przewagę (14:11, 20:13). Pomogli im w tym sami przeciwnicy, popełniając błędy. Już do końca partii polscy siatkarze kontrolowali grę na boisku i pewnie wygrali.

W kolejnej odsłonie biało-czerwoni brylowali w bloku, wykorzystywali też spore problemy Łotyszy w przyjęciu. W ten sposób znowu nasza kadra szybko wypracowała znaczną przewagę (10:5), która rosła coraz szybciej. Polacy kontynuowali swoja grę, rywalom zupełnie nic nie wychodziło, nie kończyli akcji. To miało swój oddźwięk na tablicy wyników, a Polska prowadziła 17:7 i 20:9, nie dając przeciwnikom szans w tej odsłonie.

W trzecim secie nic się nie zmieniło. Biało-czerwoni otworzyli go prowadzeniem 4:0 i choć tym razem Łotysze trochę lepiej spisywali się w ataku, to jednak nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Polakami. Na moment gra się wyrównała, ale toczyła się cały czas przy znacznej przewadze reprezentacji naszego kraju. Im bliżej końca tym ekipa Konrada Copa coraz bardziej uciekała z wynikiem (19:12). Wtedy przydarzył się jej pierwszy poważny i dłuższy przestój. Polscy siatkarze przez kilka wymian nie byli w stanie skończyć akcji i zrobić przejścia, a ich prowadzenie topniało. Różnica punktowała była jednak za duża. Łotysze zbliżyli się na 17:20, a następnie znowu do głosu doszli biało-czerwoni, wygrywając seta i cały mecz.

Łotwa – Polska 0:3
(18:25, 13:25, 19:25)

Łotwa: Liepins (1), Aisens (5), Kokins (3), Rokjans (7), Selivanos (3), Landzans (9), Auzins (libero) oraz Apsitis, Klains i Dimitrijevs (3)
Polska: Chaciński (3), Szpernalowski (3), Strycharz (8), Dróżdż (8), Przybyłek (1), Jańczyk (11), Granieczny (libero) oraz Rajchelt, Nowik (1), Patecki (2), Potrykus (5) i Gołębiowski (1)