Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-16: Kolejna pewna wygrana Polek, tym razem z Białorusinkami

EEVZA U-16: Kolejna pewna wygrana Polek, tym razem z Białorusinkami

fot. PZPS

W łotewskim Dyneburgu dobrze radzą sobie reprezentantki Polski U-16, które w Mistrzostwach Europy Wschodniej  (EEVZA) odniosły drugą wygraną. Podopieczne Artura Wójcika bez straty seta pokonały rówieśniczki z Białorusi.

Początek meczu należał do Polek, które błyskawicznie wypracowały sobie znaczącą przewagę. Białorusinki miały problemy ze zdobywaniem punktów, a już po chwili przegrywały 2:10. Z biegiem czasu ich gra nieco uległa poprawie, ale i tak biało-czerwone kontrolowały boiskowe wydarzenia (17:8). Popełniały mało błędów, a dodatkowo mogły liczyć na darmowe oczka od rywalek (aż 9 w premierowej odsłonie). Mimo, że nie punktowały blokiem, to w ataku dobrze spisywały się Zofia Brzoza i Zofia Sobanty, a ze skutecznością w ataku powyżej 50% młode Polki zdeklasowały przeciwniczki w tej części meczu, wygrywając do 11.Od początku drugiej odsłony gra się bardziej wyrównała. Białorusinki ograniczyły liczbę własnych błędów i dotrzymywały kroku podopiecznym Artura Wójcika (9:9). Najmocniej im dawała się we znaki Alena Wiarbickaja, ale punktowała też Ksenija Muraujowa, a w pewnym momencie to Białorusinki przejęły inicjatywę na boisku (15:11). Prowadziły jeszcze 17:14, ale Polki zaczęły odrabiać straty. Duet Brzoza/Sobanty dał im sygnał do walki, blok dołożyła Antonina Serafinowska, dzięki czemu doszło do remisu 21:21. W końcówce biało-czerwone dominowały w ataku, a ponownie skuteczność powyżej 50% pozwoliła im przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:22).

W pierwszej fazie trzeciego seta walka trwała cios za cios, ale szybko ponownie do głosu doszły podopieczne trenera Wójcika, które odskoczyły od przeciwniczek na pięć oczek (10:5). Zaczęły punktować blokiem, dwa asy serwisowe dołożyła Sobanty, a Białorusinki popełniały mnóstwo błędów (10 w trzeciej odsłonie). Dzięki temu Polki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Mimo że ich skuteczność w ataku spadła poniżej 50%, to rywalki nie miały argumentów, aby im zagrozić. Z dobrej strony pokazała się jeszcze Amelia Dombrowska, a biało-czerwone pewnie triumfowały 25:15, odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju EEVZA.

Polska – Białoruś 3:0
(25:11, 25:22, 25:15)

Składy zespołów:
Polska: Brzoza (14), Dombrowska (10), Walczak, Sobanty (15), Serafinowska (8), Koterba (3), Leśniewicz (libero) oraz Witczak i Siuda (libero)
Białoruś: Sawickaja (4), Komarowa (2), Maraujowa (5), Hlinskaja (3), Wiarbickaja (7), Jarasz (libero) oraz Panasiuk (libero), Kazlouskaja (2), Jablonskaja i Łuczkowa (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę