Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Druga wygrana Polek

EEVZA: Druga wygrana Polek

Polska wygrała z Estonia 3:1 w drugim meczu mistrzostw Europy wschodniej (EEVZA). Polki dały się zaskoczyć rywalkom w pierwszym secie, ale później przejęły kontrolę nad spotkaniem. To już drugie zwycięstwo naszych siatkarek na tym turnieju.

W pierwszym meczu turnieju Polski pokonały Litwę i przystępowały do meczu z Estonią jako murowany faworyt spotkania.

Z pewnością nie tak Miłosz Majka wyobrażał sobie początek meczu naszych siatkarek U-20 przeciwko Estonii. Już od początku Polki dały się zaskoczyć (4:8), a przez dalszą część seta cały czas grały z kilkupunktową stratą, jakby wciąż mając czas na jej odrobienie. Okazało się, że finalnie tego czasu zabrakło i to Estonia objęła prowadzenie w meczu 1:0, po nieudanym pościgu Polek (25:23).

Od drugiego seta trener Majka dokonał roszad w składzie naszej ekipy i dało to piorunujący efekt. Ciężar gry wzięły na siebie Julia Hewelt Anna Fiedorowicz. Zaczęło się od 8:5 dla naszych siatkarek i od tego stanu rywalki zdołały zdobyć już tylko 3 punkty. Polki wygrały 25:8 i pokazały, że pierwsza partia to tylko wypadek przy pracy. Kolejne sety również padały łupem podopiecznych Miłosza Majki. Trzecią odsłonę Polki wygrały do 15, a czwartą do 14.

Przypomnijmy, że w turnieju bierze udział sześć drużyn, a tylko najlepsza z nich awansuje bezpośrednio do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Kolejne trzy drużyny wezmą udział w drugim etapie kwalifikacji. Wydaje się, że kluczowym meczem dla naszej reprezentacji będzie sobotnie spotkanie z Ukrainą, które może rozstrzygnąć o pierwszym miejscu. Pozostałe zespoły nie powinny być wielką przeszkodą dla naszych młodych siatkarek.

W najbliższym meczu Polska zmierzy się z Łotwą, która dotychczas przegrała 0:3 z Ukrainą i wygrała 3:0 z Azerbejdżanem.

Polska – Estonia 3:1
(23:25, 25:8, 25:15, 25:14)

Polska: Sobanty (2), Fiedorowicz (16), Moszyńska, Podlaska (3), Spławska (11), Siuda (1), Suska (libero) oraz Milewska (5), Dombrowska (2), Szewczyk (6), Ornoch (9) i Hewelt (18)
Estonia: Kattai (7), Lember (4), Poldma (2), Vares (13), Lill (8), Sova (3), Leenurm (libero) oraz Vilberg (libero), Polman (3), Kurik, Arak, Jurgenson (1), Rei (1) i Allik